421 – tyle nowych przypadków koronawirusa wykryto w środę 9 września na terenie Polski. Są to dane przekazane przez służby sanitarne we wszystkich regionach Polski i przekazane do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Od kilku dni liczba nowych zakażeń jest stosunkowo niska wobec sierpnia.

Bilans zwiększył się do 71 947 osób z koronawirusem od początku epidemii. Wzrosła również liczba zgonów do 2147 ofiar. Dziś podano informację o śmierci łącznie jedenastu osób.

Który z regionów przoduje wśród największej liczby zakażeń? To znów Małopolska – 67 nowych zakażeń, a tuż za nią jest Mazowsze – 61 osób i województwo śląskie – 57 przypadków.

421 przypadków koronawirusa w środę 9 września. Rośnie liczba ozdrowieńców, dziś przekroczyło 1200 osób

Jak sytuacja wygląda w innych miejscach kraju? 38 nowych zakażonych wykryto na Pomorzu, 34 na Dolnym Śląsku, 28 w Wielkopolsce, 22 na Podkarpaciu, 19 na Lubelszczyźnie, 18 w województwie warmińsko-mazurskim, 17 w świętokrzyskiem, 14 w kujawsko-pomorskim, po 12 na ziemi łódzkiej i Opolszczyźnie.

Pojedyncze przypadki pojawiły się w zachodniopomorskim – jedenaście, lubuskim – sześć i na Podlasiu – pięć.

Wiadomo również o śmierci jedenastu osób. Najmłodsza z ofiar to 58-letnia kobieta z Tychów. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o tym, że hospitalizacji na oddziałach zakaźnych i w szpitalach jednoimiennych wymaga obecnie 2070 osób, a 81 chorych potrzebuje podłączenia do respiratora.

Wzrosła również liczba osób znajdujących się na kwarantannie – to w środę 9 września dokładnie 79 124 osób, a kolejnych 7160 zostało objętych nadzorem epidemiologicznym.
Dobra wiadomość dotyczy rosnącej lawinowo liczby ozdrowieńców – mowa o 57 135 osobach, o 1225 więcej niż we wtorek.

Jak informował portal "Życie PL": CZY POLACY DOCZEKAJĄ SIĘ ZEROWEGO PODATKU VAT NA PRZEJAZDY KOLEJĄ I KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ? JEST TAKI POMYSŁ POLSKICH WŁADZ

Przypomnij sobie: PAPIEŻ W ZDUMIEWAJĄCYCH SŁOWACH NAPOMNIAŁ WIERNYCH W SPRAWIE PEWNEGO GRZECHU. „TO GORSZE NIŻ EPIDEMIA!” GRZMIAŁ PODCZAS MODLITWY ANIOŁ PAŃSKI

Portal "Życie" pisał również: POTĘŻNE MANDATY DLA GRZYBIARZY? TO MOŻLIWE, JEŚLI NIE ZASTOSUJEMY SIĘ DO ISTOTNYCH ZASAD, BEZKARNOŚĆ MOŻE SŁONO KOSZTOWAĆ