Prasowanie to czynność, której nie znosi większość osób, najczęściej dlatego, że jest niesamowicie czasochłonna, a góra ubrań potrafi przerazić niemal każdego. Jednak na pogniecione po praniu i suszeniu ubrania i inne materiały są proste sposoby, ani unikając stania przy desce spowodować, aby się wyprostowały i wyglądały, jakby zaliczyły bliskie spotkanie z żelazkiem.

Takie triki przydadzą się szczególnie w podróży, gdy nie mamy możliwości wykorzystania żelazka. Co trzeba mieć ze sobą? Sprawy do prasowania, a także suszarkę do włosów, lub… kabinę prysznicową, aby szybko wygładzić pomięte ubrania.

Jak wyprasować ubrania bez żelazka? To możliwe, wystarczy mieć pod ręką kilka rzeczy

Okazuje się, że aby wygładzić ubrania i różne tkaniny wystarczy mieć spray do wygładzania tkanin. Są one dostępne niemal w każdej drogerii, ale dość łatwo przygotować je samemu – wystarczy ocet i woda w proporcji 3:1 i przelać do atomizera. Po wyschnięciu przykry zapach zniknie, a ubrania będą gładkie.

Jak najszybciej i najprościej można wyprasować ubrania bez żelazka? W banalny sposób – wystarczy suszarka do włosów lub powieszenie zmiętej odzieży na wieszaku w kabinie prysznicowej w trakcie gorącej kąpieli w wannie lub prysznica. Para, wilgoć i gorące powietrze „rozprasują” zagniecenia same. Pomoże w tym również gorące powietrze z suszarki do włosów.

Jak można jednak naprawdę wyprasować ubrania jak żelazkiem? Wystarczy do tego rozgrzany nad ogniem rondel lub garnek z płaskim dnem. Wtedy trzeba jednak uważać na temperaturę. Wygładzamy nim tkaninę jak stopą żelazka.

Jak informował portal "Życie PL": JUŻ WKRÓTCE MOŻE SIĘ POJAWIĆ NOWE OGRANICZENIE DLA TYSIĘCY POLAKÓW, NIE MA POWODÓW DO ZADOWOLENIA. O SPRAWIE POWIADOMIŁ GIS

Przypomnij sobie: CZY PROGRAM 500 PLUS NIE DAŁ SPODZIEWANEGO PRZEZ RZĄD EFEKTU? TRUDNA SYTUACJA, WICEMINISTER SIĘ TŁUMACZY, RESORT BĘDZIE BADAŁ SPRAWĘ

Portal "Życie PL" pisał również: MROŻĄCA KREW W ŻYŁACH NIESPODZIANKA W SUPERMARKECIE. NIETYPOWY GOŚĆ WSZEDŁ DO SKLEPU W ŚRODKU DNIA, WSZYSTKO NAGRAŁY KAMERY