Chodzi o Dobrzeń Wielki na Opolszczyźnie, gdzie w poniedziałek uczniowie lokalnej szkoły podstawowej zostali wysłani na kwarantannę po tym, jak u księdza, który uczył w placówce religii wykryto koronawirusa. Tym samym, 67 uczniów z czterech klas czwartych musiało się znaleźć na przymusowej izolacji wraz ze swoimi rodzinami.

To nie pierwszy raz, gdy w szkole na Opolszczyźnie wykryto koronawirusa w placówce szkolnej. Wiadomo, że SARS-CoV-2 pojawił się między innymi w „Rolniku” w Nysie.

Koronawirus w szkle podstawowej w Dobrzeniu Wielkim. 67 dzieci na kwarantannie

Koronawirus dosięga coraz więcej szkół. W niewielkiej miejscowości wykryto zakażenie koronawirusem przez księdza, który uczył religii. Dzieci znalazły się na kwarantannie!

Zgodnie z informacją kuratorium oświaty w Opolu, do Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia idą sygnały o tym, że występują problemy z uzyskiwaniem przez rodziców zaświadczeń, które potwierdzają brak zakażenia koronawirusem u dzieci. To powoduje, że uczniowie zostają niepotrzebnie w domach.

– Rodzice dzieci, u których występują objawy takie jak: kaszel czy kichanie zgłaszają się do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w celu wydania zaświadczenia, które ma służyć dopuszczeniu dziecka do zajęć w żłobku, przedszkolu czy szkole lub poświadczać, że występujące u dziecka objawy nie są wynikiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2, lecz przewlekłej choroby układu oddechowego – pojawiło się w komunikacie – możemy przeczytać w komunikacie kuratorium, cytowanym przez serwis Eska.

Specjaliści podkreślają, że nie ma uzasadnienia w wymaganiu potwierdzania braku zakażenia u uczniów bez objawów lub wyłącznie z katarem, który u dzieci jest niezwykle częsty i nie musi świadczyć o zakażeniu koronawirusem.

Jak informował portal "Życie PL": JUŻ WKRÓTCE MOŻE SIĘ POJAWIĆ NOWE OGRANICZENIE DLA TYSIĘCY POLAKÓW, NIE MA POWODÓW DO ZADOWOLENIA. O SPRAWIE POWIADOMIŁ GIS

Przypomnij sobie: CZY PROGRAM 500 PLUS NIE DAŁ SPODZIEWANEGO PRZEZ RZĄD EFEKTU? TRUDNA SYTUACJA, WICEMINISTER SIĘ TŁUMACZY, RESORT BĘDZIE BADAŁ SPRAWĘ

Portal "Życie PL" pisał również: MROŻĄCA KREW W ŻYŁACH NIESPODZIANKA W SUPERMARKECIE. NIETYPOWY GOŚĆ WSZEDŁ DO SKLEPU W ŚRODKU DNIA, WSZYSTKO NAGRAŁY KAMERY