Zadaniem Polskiego Bonu Turystycznego miało być wsparcie polskiej gospodarki i sektora turystycznego po zapaści związanej z pandemią koronawirusa. Polacy zachęceni do wypoczynku w Polsce ruszyli z ochotę do kurortów nad morzem i w górach, by móc wykorzystać przyznany im bon w wysokości 500 złotych.

Uruchomienie programu doczekało się dużego poparcia społecznego i Polacy dobrze go przyjęli. Niestety, okazuje się, że nie wszystko jest tak różowe. Blisko 20 tysięcy osób miało duże problemy z aktywacją bonu!

20 tysięcy osób z problemami w realizacji Bonu Turystycznego. O sprawie informuje „Rzeczpospolita”

Okazuje się, że Polskiej Organizacji Turystycznej miało już wpłynąć aż 20 tysięcy skarg i odwołań w kwestii Bonu Turystycznego. Wielu Polaków nie jest w stanie aktywować bonu i to nie ze swojej winy. Niestety, to rodzi możliwość oszustw i ofert pomocy w odblokowaniu świadczenia, jednak odpłatnie.

Według „Rz”, cytowanej przez serwis Finanse, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a także Polska Organizacja Turystyczna wiedzą o tych problemach, a Grzegorz Cendrowski z POT zapewnił, że problem zostanie rozwiązany jak najszybciej. Problemem było tu ekspresowe uruchomienie systemów.

– Zależało nam na uruchomieniu programu od 1 sierpnia, by zwiększyć popyt na usługi turystyczne oraz jak największej liczbie rodzin umożliwić skorzystanie z dofinansowania do wypoczynku jeszcze w czasie wakacji szkolnych. Na początkowym etapie mogły wystąpić problemy, głównie związane z wczytaniem bazy danych przekazanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do ZUS. Na podstawie tej bazy przyznawane są bony – wyjaśnił w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Grzegorz Cendrowski.

Jak informował portal "Życie PL": JUŻ WKRÓTCE MOŻE SIĘ POJAWIĆ NOWE OGRANICZENIE DLA TYSIĘCY POLAKÓW, NIE MA POWODÓW DO ZADOWOLENIA. O SPRAWIE POWIADOMIŁ GIS

Przypomnij sobie: CZY PROGRAM 500 PLUS NIE DAŁ SPODZIEWANEGO PRZEZ RZĄD EFEKTU? TRUDNA SYTUACJA, WICEMINISTER SIĘ TŁUMACZY, RESORT BĘDZIE BADAŁ SPRAWĘ

Portal "Życie PL" pisał również: MROŻĄCA KREW W ŻYŁACH NIESPODZIANKA W SUPERMARKECIE. NIETYPOWY GOŚĆ WSZEDŁ DO SKLEPU W ŚRODKU DNIA, WSZYSTKO NAGRAŁY KAMERY