Jerzy Stuhr na początku lata przeżył nie łatwy moment. Aktor nie spodziewał się, że mogą powstać poważne problemy ze zdrowiem. Dopiero po parę miesiącach Stuhr wypowiedział się po ciężkich wydarzeniach, o tym co przeżył. Na temat jego stanu zdrowia zabrał głos również jego syn. Niestety, jego wypowiedź może trwożyć fanów Jerzego Stuhra.

Jerzy Stuhr po dwóch tygodnie lipca został pilnie przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Stało się wiadomo, że w trakcie weekendu spędzanego na Podhalu aktor nie oczekiwanie się źle poczuł. Lekarze zaczęli podejrzewać, że ledwie nie doszło do udaru mózgu. Jego stan zdrowia był określony, jako poważny. W kolejne dni media obiegły informacje, że Jerzy Stuhr kontaktuje z rodziną, odzyskał mowę. W końcu miesiąca został wypisany ze szpitala.

W 2011 roku Jerzy Stuhr przeżył rak

Jerzy Stuhr w końcu się wypowiedział

W sierpniu pojawił się pierwszy wywiad aktora w dzienniku "Newsweek", a chwilę później w show "Uwaga!" stacji TVN. Jerzy Stuhr opowiadał o swoim stanie zdrowia, m.in. że czuje się lepiej, a przyszłe miesiące będą dla niego przełomowe.

- Inne choroby tlą się w człowieku, a sercowe to gruch i leżysz. Nagle. Udar też nagle. To jest takie dziwne, że intelektualnie opanowuje się sytuację, ale gdzieś się oddala. To nie jest zemdlenie, tylko widać świat w zupełnie innej magmie. Przez dłuższy czas miałem kontakt, ale zacząłem mieć kłopot z mową - powiedział aktor.

Przekonanie Macieja Stuhra

W trakcie wywiadu dla stacji TVN, Maciej Stuhr ostatecznie stwierdził, że jego tata zachowuję moc, która pomoże mu walczyć za zdrowie, ale jest świadomy, że jego życie podlegnie zmianom. Teraz rozpocznie się czas, w którym będzie musiał spowolnić tempo kariery.

Tata jeszcze pół roku temu pracował nie mniej niż ja, a czasami więcej, a ja pracuję bardzo dużo. Czasem jest to szaleńczy pęd, a on mnie w tym nawet zostawiał w tyle. Ale myślę, że te czasy to chyba już nie wrócą. Będzie musiał trochę bardziej się szanować i trochę pocieszyć się rolą emeryta i dziadka. Co też może być piękne. Zobaczymy, jak on sobie poradzi z taką perspektywą - mówił o ojcu.

Jak informował portal "Życie PL": W Międzyzdrojach potężny dzik zmagał się na plaży. Plażowicze spotkali się z prawdziwym zagrożeniem

Przypomnij sobie: Obecność koronawirusa odnotowano w firmie popularnego producenta wędlin. Decyzja wirusologa

Portal "Wiesz" pisał również: Centrum Krwiodawstwa apeluje o pilną pomoc. Każda kropla krwi jest bardzo ważna. Jak można oddać