Trzy pracownika pod Wrocławem w firmie wędkarskiej Tarczyński zostały zakażone COVID-19. Właściciel znanej fabryki wędkarskiej Jacek Tarczyński, zwraca uwagę, że osób zakażonych natychmiast skierowano z pracy na kwarantanne, a przez producenta wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa.
Zachorowanie COVID-19 u trzech osób pracujących w firmie wędlin Tarczyński odnotowano 1 września w miejscowości Ujeździec Mały pod Trzebnicą (woj. dolnośląskie). "Gazeta Wrocławska" podała informacje, że właściciel fabryki Jacek Tarczyński zwrócił uwagę, że zakażeni koronawirusem natychmiast zostali skierowani na izolacje, a część pracowników, którzy kontaktowali się z zakażonymi przeszli badania na COVID-19.
Po ujawnieniu zakażeń wprowadzono dodatkowe ostrzeżenia przemieszczania się w lokalizacji firmy. Ze startu pandemii w fabryce cały czas dezynfekowane są lokali zamknięte, biurka i urządzenia wykorzystywane w pracy. Pracownicy muszą zgłaszać przełożonym wszystkie planowane służbowe podróże. Prezes firmy jest pewny, że produkcja przebiega bez zakłóceń.

pixabay.comTarczyński jest bardzo popularną firmą wędkarską w kraju. Zgodnie z zapewnieniem wirusologa prof. Egberta Piaseckiego z wrocławskiego Instytutu Immunologii i terapii Doświadczalnej PAN możliwość zakażenia wirusem przez kiełbasy jest teoretycznie zerowa.

Owszem, może ktoś zakażony dotknie takiego produktu czy kaszlnie na niego. Ale wirus szybko ginie. Po kilku godzinach, najdalej kilku dniach.(...) Z doświadczeń ostatnich miesięcy wiemy, że do zakażeń dochodzi przede wszystkim drogą oddechową - tłumaczy profesor Piasecki w rozmowie z "Gazetą Wrocławską".

Jak informował portal "Życie PL": W Międzyzdrojach potężny dzik zmagał się na plaży. Plażowicze spotkali się z prawdziwym zagrożeniem

Przypomnij sobie: Potężne mandaty dla grzybiarzy? To możliwe, jeśli nie zastosujemy się do istotnych zasad, bezkarność może słono kosztować

Portal "Wiesz" pisał również: Krzysztof Jackowski prognozuje pogodę na zimę 2020. Jasnowidz przewidział, jaka aura obejmie Polskę zimą 2020