Tylko 302 nowe przypadki koronawirusa w Polsce! Z tak pozytywny bilansem przychodzi w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia, bazując na informacjach uzyskanych od lokalnych stacji sanitarno-epidemiologicznych, które przekazały dane do Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

To najniższy wynik z ostatnio zanotowanych, choć od kilku dni sukcesywnie spada liczba nowych zakażeń.

Tym samym, ogólny bilans wykrytych przypadków koronawirusa powiększył się do 71 126 osób. Wiadomo również, że zmarły cztery osoby, co zwiększa liczbę zgonów z powodu COVID-19 lub chorób współistniejących od początku epidemii do 2124 przypadków.

Ministerstwo Zdrowia z nowym bilansem zakażeń! Są dobre wiadomości, coraz mniej nowych przypadków

Który z regionów przoduje w liczbie wykrytych przypadków? to znów Małopolska, gdzie wykryto 88 osób z koronawirusem, 31 osób to mieszkańcy województwa śląskiego, a 25 zakażonych wykryto na Mazowszu. Jak sytuacja przedstawia się w innych regionach?

Na Podkarpaciu znaleziono 23 osoby z koronawirusem, w Wielkopolsce to 21 nowych przypadków, 20 na Pomorzu, 19 na Podlasiu, po 15 w województwie warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim, 13 na Lubelszczyźnie, a pojedyncze przypadki w świętokrzyskiem – dziewięć, łódzkiem – osiem, na Dolnym Śląsku – sześć, na Opolszczyźnie – pięć, w województwach zachodniopomorskim – trzy i lubuskim – jedno zakażenie.

Resort zdrowia poinformował również o śmierci czterech osób, a najmłodsza z nich to 41-letni mężczyzna z Puław. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o tym, że obecnie w szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych przebywa z powodu COVID-19 2113 osób, z czego 81 chorych wymagało podłączenia do respiratorów.

Zwiększyła się natomiast liczba osób przebywających na kwarantannie domowej – to 72 285 osób, o 1497 więcej niż w niedzielę. Zmalała za to liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym tak samo jako szybko rośnie liczba ozdrowieńców – w poniedziałek to 55 113 osób, o 857 więcej niż w niedzielę.

Jak informował portal "Życie PL": JUŻ WKRÓTCE MOŻE SIĘ POJAWIĆ NOWE OGRANICZENIE DLA TYSIĘCY POLAKÓW, NIE MA POWODÓW DO ZADOWOLENIA. O SPRAWIE POWIADOMIŁ GIS

Przypomnij sobie: CZY PROGRAM 500 PLUS NIE DAŁ SPODZIEWANEGO PRZEZ RZĄD EFEKTU? TRUDNA SYTUACJA, WICEMINISTER SIĘ TŁUMACZY, RESORT BĘDZIE BADAŁ SPRAWĘ

Portal "Życie PL" pisał również: MROŻĄCA KREW W ŻYŁACH NIESPODZIANKA W SUPERMARKECIE. NIETYPOWY GOŚĆ WSZEDŁ DO SKLEPU W ŚRODKU DNIA, WSZYSTKO NAGRAŁY KAMERY