Patelnia znajduje się w wyposażeniu każdej kuchni. Można na niej zrobić naprawdę wiele. Przyrządzić mięso, jajecznicę, omleta, czy naleśniki.

Bez wątpienia większość osób nie wyobraża sobie gotowania bez patelni. Warto więc o nią zadbać i sprawić, że będzie lśnić jak nowa. Ten prosty trik to ułatwi.

Jak wyczyścić patelnię bez szorowania?

Wiele osób umieszcza patelnię w zmywarce i nie przejmuje się szorowaniem zabrudzonej powierzchni. Okazuje się jednak, że nie wszystkie patelnie można myć w tym urządzeniu.

Patelnie stalowe bez dodatkowej powłoki, tytanowe i szklane można śmiało myć w zmywarce z innymi naczyniami. Jednak teflon, żeliwo i ceramika potrzebują specjalnego traktowania.

Patelnia. Źródło: youtube.com
Patelnia. Źródło: youtube.com
Patelnia. Źródło: youtube.com

Patelnie z tych materiałów należy myć ręcznie. Na szczęście są sposoby, które pomogą wyczyścić patelnię zaledwie w kilka minut. Jak to zrobić?

Ten prosty trik usunie wszystkie zabrudzenia

Trik, który pomoże usunąć z patelni ciężkie zabrudzenia jest niezmiernie prosty i szybki. Należy ostudzić patelnię po smażeniu. Powinna być całkowicie zimna i nie należy jej polewać zimną lub ciepłą wodą.

Gdy patelnia już wystygnie wystarczy przetrzeć jej powierzchnię ręcznikiem papierowym, oczywiście bez szorowania przypalonych części.

kamień i tłuszcz z patelni, screen YT
kamień i tłuszcz z patelni, screen YT
kamień i tłuszcz z patelni, screen YT

Po tym umieść na patelni kilka kropel oliwy lub oleju i jeszcze raz przetrzyj ją ręcznikiem papierowym. Tym razem bez problemu usuniesz przypalone resztki z powłoki patelni i będzie ona wygląda prawie jak nowa!

To również może Cię zainteresować: CZTERDZIEŚCI LAT TEMU KSIĄŻĘ KAROL OŚWIADCZYŁ SIĘ DIANIE. NA JAW WYSZŁY ZASKAKUJĄCE FAKTY DOTYCZĄCE TEJ NIEZWYKŁEJ CHWILI

Portal „Życie” pisał również o: POWÓD PRZEPROSIN EWELINY PRZEZ DANUTĘ MARTYNIUK BYŁ ZUPEŁNIE INNY NIŻ TEN OFICJALNY? NOWE USTALENIA JEDNEGO Z DZIENNIKÓW, NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA UCZCIŁA PAMIĘĆ O MĘŻU. FANOM POLAŁY SIĘ ŁZY, TO OGROMNE WZRUSZENIE, PAMIĘĆ O PAWLE KRÓLIKOWSKIM NIGDY NIE ZGAŚNIE