W opinii internautów, mówca wyglądał niczym Indiana Jones. To stało się hitem TVP.

Niewiadomo, czy był to celowy zabieg ze strony Telewizji Polskiej, jednak, z pewnością, producentom udało się przyciągnąć uwagę widzów, którzy z ust mówcy mogli dowiedzieć się o nowych dokonaniach archeologów.

Niestety, praca archeologów nie cieszy się wielkim zainteresowaniem, często jest niedoceniania. Dlatego też Telewizja Polska postanowiła zaprosić eksperta, który opowiedział o nowych odkryciach badaczy, działających na terenie bitwy pod Grunwaldem.

Specjalista w TVP niczym Indiana Jones

Do rzeczy, które zostały znalezione podczas przeszukianie terenu bitwy pod Grunwaldem, należą: groty, fragmenty toporów i broni. Zapewne, może to być nudny temat dla większości, jednak Telewizji Polskiej udało się zdobyć uwagę widzów, którzy z wielkim zainteresowaniem słuchali o nowych dokonaniach archeologów. A wszystko to z powodu niestandardowej kreacji mówcy Adama Góreckiego, autora badań i pracownika Działu Archeologiczno-Historycznego Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. W reportażu dla Telewizji Polskiej specjalista podzielił się szczegółami na temat wykopalisk.

Jednak to stylizacja Adama Góreckiego zrobiła największe wrażenie na widzach. Miał on bowiem na sobie charakterystyczny kapelusz, podobny do tego, który używał Harrison Ford podczas odgrywania roli Indiany Jonesa. Internauci od razu wzięli się do komentowania zjawiska:

Dzięki, kolego, że mi podpierniczyłeś pomysł, który miałem od dziecka. Znaczy najpierw musiałbym skończyć studia z archeologii i w ogóle, ale no, niefajnie. Znaczy fajnie, ale to ja tak zawsze chciałem w takim kapeluszu, może pod Grunwaldem – możemy przeczytać we wpisie na Facebooku autorstwa „Full Frontal Pisula”.

screen Wiadomości

Jak informował portal „Życie.pl”: Maryla Rodowicz ma ogromne problemy finansowe? Artystka zdradza sensacyjne informacje o swoim stanie posiadania

Przypomnij sobie: Krzysztof Jackowski miał kolejną wizję. To może zaskoczyć. O co poszło

Portal „Życie.pl” pisał również: Budka Suflera nie została zaproszona na koncert pamięci Romualda Lipki? TVP odpowiada na zarzuty zespołu