Jak informuje serwis Pikio, budżety samorządów w Polsce są mocno obciążone, gdy mowa o finansowaniu lekcji religii w szkołach. Do sieci trafiły informacje o tym, ile poszczególne miasta w naszym kraju wydają rocznie na finansowanie katechezy w szkolnictwie. Są to to sumy rzędu milionów!

Dowiadujemy się ponadto, że koszt średniego rocznego wynagrodzenia jednego katechety w Polsce to kwota 53 tysięcy złotych. Opublikowane dane to efekt pytania skierowanego do ponad stu samorządów w Polsce o wysokość sum, jakie wydają rocznie na wynagrodzenia dla katechetów.

Choć wiele miast odmówiło podania tych sum, jak np. Gdynia to wyniki badania przeprowadzonego przez Piotra Pawłowskiego, koordynatora „Świeckiej Szkoły” na Pomorzu są zatrważające!

Ile samorządy w Polsce wydają na lekcje religii w szkołach? To naprawdę wielkie sumy rocznie!

Jak wynika z badania zagadnienia, Gdańska ma wydawać w skali roku 15 milionów złotych na pensje dla nauczycieli religii w szkołach. Poznań płaci za katechezę jeszcze więcej – aż 21 milionów. Kiece wydają 7,5 miliona złotych, a Toruń – 8 milionów. W Sopocie na finansowanie religii w szkołach wydaje się milion złotych, w Wejcherowie i Rumii po półtora miliona, a w Kosakowie 500 tysięcy złotych.

„Zaprzestanie finansowania lekcji religii jest niemożliwe, bo zależy od Sejmu lub właściwego ministra, a w tej chwili to niemożliwe. Za to realne jest ograniczenie wymiaru lekcji religii w szkołach” - wyjaśnił koordynator „Świeckiej Szkoły”.

Samorządowcy nie mogą jednak podjąć takiej decyzji samodzielnie, gdyż o ograniczeniu liczby godzin religii w szkołach i przedszkolach decyduje biskup diecezjalny bądź władze zwierzchnie innych kościołów.

Jak informował portal "Życie PL": MŁODA KOBIETA DOSZŁA DO OGROMNEJ WAGI I NIE MOGŁA ZNIEŚĆ ŻYCIA. PODJĘŁA POTĘŻNY WYSIŁEK I POKAZAŁA, ŻE CHCIEĆ TO MÓC. ZRZUCIŁA PONAD 113 KILOGRAMÓW

Przypomnij sobie: ADAM MAŁYSZ ZALICZYŁ POTĘŻNĄ WPADKĘ! ABY ZACHOWAĆ WIZERUNEK MUSIAŁ DZIAŁAĆ OD RAZU. CZUJNI FANI NIE MIELI SKRUPUŁÓW I OD RAZU WYPOMNIELI BŁĄD

Portal "Życie PL" pisał również: FASCYNUJĄCE ZDJĘCIE Z NOWORODKIEM W ROLI GŁÓWNEJ OBIEGŁO JUŻ CAŁY ŚWIAT! LEKARZ, KTÓRY POMÓGŁ DZIECKU PRZYJŚĆ NA ŚWIAT WYDAŁ WYMOWNY KOMENTARZ

Pisaliśmy również o: WIELKA POMYŁKA PODCZAS OSTATNIEJ DROGI! WSZYSTKO WYSZŁO NA JAW PODCZAS CEREMONII. DOSZŁO DO KURIOZALNEJ ZAMIANY OSÓB. BLISCY OBURZENI SYTUACJĄ