Warszawska policja i detektyw Krzysztof Rutkowski wspólnymi siłami zatrzymali w miniony piątek trzech mężczyzn mających związek ze sprzedażą tysięcy podrobionych maseczek polskiego producenta posiadającego certyfikat.

Jak informuje serwis O2, do Krzysztofa Rutkowskiego zgłosił się jeden ze wspólników polskiej firmy Opharm, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości, certyfikowanych maseczek. Przedsiębiorca zdecydował się poprosić o pomoc detektywa w ustaleniu i schwytaniu sprawców wielkiego przekrętu z wykorzystaniem logo i certyfikatów należących do niego i firmy. Oszuści wykorzystali bowiem wizerunek znanej i szanowanej firmy w sprzedaży wyprodukowanej bardzo niskiej jakości maseczek.

Krzysztof Rutkowski wyznaczył nagrodę. Wielki przekręt dotyczący maseczek ochronnych

Krzysztof Rutkowski postanowił powiadomić o sprawie policję i w piątek doszło do zatrzymania trzech mężczyzn – Łukasza D., Krzysztofa W. i kierowcy ciężarówki – zamieszanych w przestępstwo, którzy podjechali pod magazyny firmy ciemnym Porsche Cabrio. Wkrótce na miejscu zjawiła się ciężarówka wypełniona białymi kartonami z podrobionymi maseczkami.

Na gorącym uczynku doszło do zatrzymania handlarzy, którzy mieli zaoferować kupcowi 17 tysięcy sztuk maseczek. Są one wykonane ze znacznie cieńszego materiału bez spełnienia norm certyfikacji. Oszuści mieli je sprzedawać za złotówkę, gdy oryginalna maseczka to koszt 1,6 złotych za sztukę.

„Nie możemy wykluczyć, że te maseczki, dystrybuowane przez pośredników, mogły być oferowane również szpitalom. I to nie tylko w Polsce, bo oszuści zajmują się eksportem towarów do wielu krajów świata” - wyjaśnił Krzysztof Rutkowski, cytowany przez O2.

Detektyw przekonuje, że działania w kierunku ukarania sprawców wciąż są w toku, a on sam wyznaczył nagrodę dla tych osób, które wskażą miejsce ukrycia i produkcji podrobionych masek.

Sprawcy usłyszą zarzuty usiłowania oszustwa, a kierowcę po przesłuchaniu zwolniono. W magazynie przy ulicy Poleczki zabezpieczono aż 100 tysięcy fałszywych maseczek. Współwłaściciel firmy na jednym transporcie miał stracić około 300 tysięcy złotych.

Jak informował portal "Życie PL": POLACY UWIELBIAJĄ ROŚLINY DONICZKOWE! JAK DBAĆ O KWIATY, ABY CIESZYŁY NAS JAK NAJDŁUŻEJ? WYSTARCZY UŻYĆ ZAPAŁEK! TO HIT WŚRÓD METOD PIELĘGNACJI

Przypomnij sobie: POLACY POWIEDZIELI „DOŚĆ” I WYSZLI NA ULICE. CENTRUM JEDNEGO Z MIAST KOMPLETNIE ZATŁOCZONE. TAKA SYTUACJA NIE MIAŁA MIEJSCA OD MIESIĘCY

Portal "Życie PL" pisał również: LEKARZE NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI I PRZESTRZEGAJĄ POLAKÓW PRZED PEWNYM SPOSOBEM UŻYWANIA MASECZEK. SKĄD TEN ALARM? TO MOŻE SKOŃCZYĆ SIĘ NIECIEKAWIE

Pisaliśmy również o: LEPIEJ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI! RZADKIE ZJAWISKO POGODOWE Z POŁUDNIA JUŻ ZA CHWILĘ ZAWITA NAD POLSKĘ! KALIMA JEST JUŻ BARDZO BLISKO NASZEGO KRAJU