Projekty służą wsparciem, dzięki którym większość obywateli młodszych i starszych mają środki na życie. Niestety, pandemia COVID-19 stała się powodem tego, że kasa krajowa okazała się w bardzo nieprzyjemnej sytuacji i rozważa się możliwość dzielenia w projektach takich jak Rodzina 500 plus czy Emerytura plus. Wicepremier Jadwiga Emilewicz bez wątpienia poinformowała, na jaką pomoc socjalną możemy się spodziewać w najbliższym czasie w kraju.

pixabay.com

500 plus, po zmianach w zeszłym roku, wynosi o wartości 40 mld złotych rocznie dla obywateli. Trzynastki przyznaczone dla seniorów czyli środki dodatkowe, jednorazowe wypłaty z projektu Emerytura plus wynosi więcej niż 10 mld złotych. Całkiem projekty społeczne wprowadzone przez PiS rocznie wynoszą ok. 60 mld złotych. Chociaż wielka część obywateli nie mogą sobie przedstawić niestarczających projektów 500 plus, Dobry start, Emerytura plus czy Mama 4 plus, a władzy Zjednoczonej Prawicy twierdzą, że kasa Polski stoi się, epidemia COVID-19 sprawdziła pozytywne założenia. Wicepremier Jadwiga Emilewicz na TVN24 postanowiła, że pokrycie kosztów na koronawirusowy period wyniesie od 200 do 250 mld złotych, a w szczególnym programie kasy część ujemna ma wynieść 110 mld złotych. Wszystkich interesuje pytanie, czy przyszedł czas na przedzielenie 500 plus, trzynastek dla emerytów i Mama 4 plus?

pixabay.com

- Trudno mi to sobie wyobrazić. Które programy mielibyśmy obciąć? 500 plus? To jest program, który pomógł nam poradzić sobie z problemem ubóstwa, z którym nikt nie mógł sobie wcześniej poradzić - zdradziłą wicepremier i dodała: - O żadnych ograniczeniach programów wsparcia nikt nie rozmawia.

Ważny jest fakt, że czytelnicy "Super Expressu" i "Super Biznesu" są przygotowane na niektóre ograniczenia w projektach społecznych. W przypadku 500 plus gotowi by byli na świadczenia tylko dla osób pracujących albo pełne zniesienie wypłat na rzecz niższych podatków.

Jak informował portal "Życie PL": Barbara Kurdej-Szatan o planach na rodzenie dziecka. Aktorka z serialu „M jak miłość” wkrótce będzie mamą po raz drugi. "Jestem prawie gotowa"

Przypomnij sobie: Afera w „Top Model”! Marcin Tyszka zasugerował kandydatce do programu zrzucenie kilogramów! Modelka odpowiada na zarzuty

Portal "Wiesz" pisał również: Donald Tusk wymienił limuzynę na elektryczną hulajnogę. Co na to jego córka Kasia Tusk