Trąba powietrzna spowodowała dużo zniszczeń w Polsce, żywioł zaatakował nagle. Mieszkańcy byli przerażeni, kiedy na horyzoncie dostrzegli charakterystyczny wir. Do mediów udostępniono porażające nagranie. Dramat rozegrał się za parę chwil.

Trąba powietrzna zaciągnęła nad terenem Polski

We wtorek 25 sierpnia 2020 roku osoby, mieszkające na południowej części powiatu biłgorajskiego się przerażili, kiedy na horyzoncie dostrzegli charakterystyczny wir powietrzny. W godzinach popołudniowych w za parę chwil w miejscowości Bukowina w gminie Biszcza rozpętała się gwałtowna nawałnica, a stan się zrobił bardzo niebezpieczna.

Burza i bardzo silny wiatr doprowadziły do zawalenia się budynku gospodarczego, uszkodzeniu uległa konstrukcja więźby dachowej, a także znajdujący się wewnątrz budynku sprzęt rolniczy oraz płody rolne. Z gruzów udało się wyciągnąć przyczepę z pszenicą. Niestety, poważnym uszkodzeniom uległ kombajn oraz pozostały drobny sprzęt gospodarski, który przechowywano w zniszczonym przez trąbę powietrzną budynku.

Zawalenie się budynku gospodarczego przez trąbę powietrzaną

Na terenie zdarzenia działały trzy jednostki miejscowej straży pożarnej. Na szczęście służby nie znałazły żadnych poszkodowanych osób ani zwierząt. Gwałtownie silny wiatr przyniósł ze sobą mnóstwo szkod na plantacjach tytoniu. W mediach udostępniono nagranie, dokumentujące chwile formowania się trąby powietrznej nad terenem powiatu biłgorajskiego, widok jest przerażający.

Dzisiaj synoptycy także przestrzegają przed możliwością wystąpienia gwałtownych zjawisk pogodowych w polskich miejscowości. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało do obywateli wiadomości SMS z apelem przed bardzo silnym wiatrem oraz burzami z gradem. Eksperci zalecają, by w czasie burzy znaleźć bezpieczne schronienie oraz zabezpieczyć wcześniej wszystkie rzeczy, które mogą zostać porwane przez gwałtowne podmuchy wiatru.