79-letnią piosenkarkę żegnają rodzina, bliscy i wiele fanów. Na pogrzeb artystki przyszedł się m.in. Piotr Gliński. Ewa Demarczyk odeszła. Pogrzeb piosenkarki odbył się w środę, 26 sierpnia. Uroczystości pogrzebowe zaczeły się o godz. 14:00 w Krakowie - miasto urodzenia i śmierci legendy.Urna z prochami znanej artystki pochowano w Alei Zasłużonych cmentarzu Rakowickim w Krakowie, blisko grobów jej kolegów z „Piwnicy pod Baranami” – Marka Grechuty, Mieczysława Święcickiego i Piotra Skrzyneckiego.

Fot. Beata Zawrzel/REPORTER/East News


Pomimo rodziny na pogrzeb przyszli również koledzy i fani. Na pogrzebie wokalistki pojawił się także wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, który wypowiedział się i pożegnał legendarną artystkę.
— Wraz z Jej odejściem pejzaż polskiej kultury znacznie zubożał, ale Jej głos, Jej obraz na zawsze pozostanie w naszych sercach — pisze Ministerstwo Kultury na Twitterze.

Fot. Jan Graczynski/East NewsMając 79 lat Ewa Demarczyk odeszła 14 sierpnia. Znana jako słynna piosenkarka Polski i osobowości scenicznych w historii. Wielu fanów nazywało ją „Czarną Madonną” polskiej piosenki.
Od lat współpracowała „Piwnicą pod Baranami” w Krakowie. Podczas swojej długoletniej pracy Ewa Demarczyk otrzymała wiele prestiżowych nagród, m.in. na festiwalu w Opolu czy Sopocie. Po 2000 roku całkiem zrezygnowała z życia publicznego. Jej ostatni koncert odbył się pod koniec 1999 roku w Poznaniu. W 2010 roku otrzymała Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.
Do najbardziej znanych przebojów Ewy Demarczyk należały utwory "Grande Valse Brillante", "Karuzela z Madonnami" i "Rebeka".

Jak informował portal "Zycie": Szykuje się wielki powrót znanej pary? Piotr Gąsowski i Anna Głogowska widziani razem, wyjechali wspólnie z dziećmi

Przypomnij sobie: Jak do tego doszło? Dziewczynka na pełnym morzu, dziecko uratowali pasażerowie promu, gdzie byli rodzice

Portal "Zycie" pisał również: Polska dyplomacja prosi Polaków, by nie podróżowali do tego kraju. Sytuacja jest napięta, może się to skończyć w przykry sposób