W środę 2 września media dostały informacje od rzecznika resortu Wojciecha Andrusiewicza, możliwe, że do kraju wróci jedno z ograniczeń, które spotkaliśmy na pierwszej fali pandemii. Kiedy koniecznie wydadzą postanowienie? Mnóstwo osób mogą z tego powodu być niezadowolonych.

pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia podało wiadomości o nowych 595 osobach zakażonych koronawirusem. Jednak, to nie są ostatnie wiadomości w dzisiejszym dniu. Stało się wiadomo, że zastanawiają się nad powrót jednego z obostrzeń. Postanowienie o tym może zaskoczyć wiele obywateli.

Ministerstwo Zdrowia: mogą ponownie wejść w życie niektóre obostrzenia

– Wszystko wskazuje, że mogą być dodatkowe obostrzenia dotyczące organizacji i liczebności wesel. Istnieje też możliwość doprecyzowania przepisów w zakresie rejestracji wesel, musi to być zapis ustawowy – mówił Wojciech Andrusiewicz w trakcie spotkania prasowego 2 września, w środę w Warszawie.

pixabay.com

Polska w czasie pandemii COVID-19. Zaostrzenie wesel

Ministerstwo Zdrowia zdradziło, że w czterech województwach wynikiem ognisk koronawirusa były wesela. Kiedy ostateczni się dowiedziemy o detali oficjalnych wiadomości związanych z wchodzeniem w życie zaostrzeń na temat wesel?

– Czekamy na zebranie się parlamentu – Sejmu i Senatu. Przed zebraniem się obu izb nie możemy forsować takich przepisów prawa. Ale poważnie rozważamy wprowadzenie rejestracji gości weselnych – wytłumaczył Wojciech Andrusiewicz.

Zgodnie ze słów rzecznika, jeśli nadal będą znalezione nowe ogniska zakażeń w trakcie wesel, rząd postanowi skierunkowane działania. W tym momencie na weselu w strefie zielonej może uczestniczyć 150 osób, w strefie żółtej 100, natomiast w strefie czerwonej 50.