Chodzi oczywiście o Chorwację, którą od lat Polacy uwielbiają za przepiękne krajobrazy, malownicze plaże, gościnność tubylców i stosunkowo niskie ceny. Niestety, w tym roku wyjazd do tego kraju dla wielu Polaków może się skończyć zakażeniem koronawirusem. Czy rząd obejmie zakazem wyjazdu Chorwację?

Całkiem możliwe, jeśli sytuacja epidemiczna w tym kraju się nie poprawi. Już dziś wiceminister zdrowia przypominał, że istnieje możliwość wprowadzenia przymusowej dwutygodniowej kwarantanny dla osób wracających do Polski z tego kraju!

Wiadomo, ze władze Chorwacji z uwagi na szybki przyrost zakażeń już teraz wprowadziły na powrót szereg obostrzeń!

MSZ odradza wyjazdy do Chorwacji. Epidemia w tym kraju się rozrasta, są obawy o zdrowie Polaków po powrocie z wakacji

Niestety, pandemia w Chorwacji przybiera na sile, a licząc liczbę mieszkańców w stosunku do wzrastającej liczby zakażeń nie jest dobrze. We wtorek wykryto 219 nowych przypadków, a łączna liczba zakażonych to 8530 osoby, zmarło 175 osób.

– MSZ RP odradza podróże do Republiki Chorwacji, które nie są konieczne z uwagi na bardzo dużą liczbę nowych zarażeń na #COVID19 – czytamy w oświadczeniu MSZ na Twitterze, cytowanym prze serwis Biznes Info.

Chorwaci zdecydowali się na przywrócenie nakazu noszenia maseczek w zamkniętych strefach publicznych, a także komunikacji miejskiej, a także promach i taksówkach. Pojawiły się również limity pracy w lokalach gastronomicznych – są otwarte do północy, a klienci są obsługiwani tylko na wolnym powietrzu.

Polskie MSZ apeluje do przebywających w Chorwacji Polaków, aby stosowali się do zakazów i nakazów chorwackiego rządu.

Wczoraj Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia przypominał, że wciąż rozważana jest opcja powrotu do dwutygodniowej kwarantanny po powrocie z zagranicy dla obywateli.

– Wyjazd zagraniczny może skończyć się dwutygodniową kwarantanną – stwierdził wprost na konferencji prasowej wiceszef resortu zdrowia.

Jak informował portal "Wiesz": KIEPSKA INFORMACJA DLA RODZICÓW OBAWIAJĄCYCH SIĘ POSŁANIA DZIECI DO SZKOŁY OD 1 WRZEŚNIA! MOŻNA DOSTAĆ GRZYWNĘ, A UCZEŃ I TAK TRAFI DO ŁAWKI

Przypomnij sobie: JAK PRAWIDŁOWO I BEZ USZKODZEŃ WYCZYŚCIĆ FUGI? NACZELNY PROBLEM W ŁAZIENCE I KUCHNI JUŻ NIE BĘDZIE SPĘDZAŁ SNU Z POWIEK

Portal "Wiesz" pisał również: POLSKIE WŁADZE ZAPOWIADAJĄ ZMIANY W PROGRAMIE MIESZKANIE PLUS. MAJĄ ONE UŁATWIĆ ŻYCIE MŁODYM „KTÓRZY NIE CHCĄ BYĆ ZNIEWOLENI PRZEZ KREDYT”