595 – tyle przypadków zakażenia koronawirusem potwierdziły w ciągu ostatnich 24 godzin służby sanitarne i Główny Inspektorat Sanitarny w Polsce. Tym samym, ogólny bilans epidemii od samego jej początku wzrósł do 68 517 przypadków.

Niestety, rośnie również bilans zgonów i to gwałtownie – tylko w środę 2 września potwierdzono śmierć 20 osób, zwiększając tym samym ogólną pulę zgonów do 2078 chorych.

Na prowadzenie wśród regionów o największej liczbie przypadków koronawirusa wysunęło się w środę Mazowsze – tu odnotowano 133 osoby z dodatnim testem. Równie dużo nowych przypadków zdiagnozowano w Małopolsce – to 114 osoby, sukcesywnie spada jednak liczba nowych zarażonych w województwie śląskim – to w środę 63 osoby.

595 nowych przypadków zakażeń, wzrosła mocno liczba zgonów. Stan epidemii w Polsce na 2 września

Jak sytuacja przedstawia się w innych regionach? W Wielkopolsce odnotowano 53 nowe przypadki, na Podkarpaciu 46, a na Pomorzu 42.

W województwie łódzkim to 34 zakażone osoby, na Warmii i Mazurach 19, tyle samo na Lubelszczyźnie, a w województwie kujawsko-pomorskim 16. 15 osób z koronawirusem odnotowano w środę w świętokrzyskiem, 13 na Dolnym Śląsku, a pojedyncze przypadki to lubuskie – dziewięć osób, Opolszczyzna – osiem, Podlasie – siedem i zachodniopomorskie – siedem.

Niestety, wiadomo również o śmierci 20 osób. Najmłodsza z ofiar to 44-letnia kobieta z Nowego Sącza. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o tym, że hospitalizacją w szpitalach jednoimiennych i oddziałach zakaźnych innych placówek medycznych jest objętych 2138 pacjentów, a 83 chorych wymaga podłączenia do respiratora.

Nie zmieniła się także znacząco liczba osób poddanych kwarantannie domowej – to 96 664 przypadki, a kolejnych 8145 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Znów zwiększyła się za to liczba ozdrowieńców, jest ich w środę 2 września 47 865, o aż 835 więcej osób niż we wtorek, 1 września.

Jak informował portal "Życie PL": KLUCZOWE ZMIANY DLA KIEROWCÓW WESZŁY W ŻYCIE, TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PODPISAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY

Przypomnij sobie: JAK EPIDEMIA WPŁYNĘŁA NA WZROST BEZROBOCIA? KONKRETNE DANE PODAJE MINISTER RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ, GRUPA BEZROBOTNYCH SIĘ POWIĘKSZYŁA

Portal "Życie PL" pisał również: NIESAMOWITY SKARB ODKRYTO W WIELKIEJ KOPALNI. WEDŁUG SZACUNKÓW MOŻE BYĆ WART AŻ 70 MILIONÓW ZŁOTYCH, TO PRAWDZIWY GIGANT