Jeszcze kilka dni temu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informował, że jeszcze przez pewien czas zima nie odpuści. Jak jednak doskonale wiemy, pogoda jest niesamowicie zmienna i w ciągu kilku dni prognozy znacząco się zmieniły.

Pogoda dynamicznie się zmienia!

Jak podaje portal Super Express, według informacji przekazanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już za kilka dni nadejdzie ocieplenie. Temperatury gwałtownie wzrosną już w środę.

Dziś na terenie całego kraju nadal panować będą dość niskie temperatury. Nieco cieplej może być tylko w centrum Polski. Zimna będzie także noc z poniedziałku na wtorek. W Warszawie we wtorkowy poranek będzie -8 stopni Celsjusza!

Noc z wtorku na środę także przyniesie spory mróz, jednak od środowego poranka wszystko będzie się zmieniać. Słupki rtęci wreszcie pokażą temperaturę na plusie i tak też będzie niemal w całym kraju. Kolejny weekend może nam przynieść temperatury rzędu 13 stopni Celsjusza! Jednak szybkie ocieplenie nie jest wcale tak dobre, jak się spodziewaliśmy.

Sytuacja może być bardzo niebezpieczna!

Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, że nagłe ocieplenie, które nadejdzie po tak dużych opadach śniegu może spowodować w wielu miejscach bardzo niebezpieczne sytuacje. Jak się bowiem okazuje, może dochodzić do powodzi!

- Sytuacja spowoduje szybkie topnienia pokrywy śnieżnej, co w połączeniu z opadami deszczu, zjawiskami lodowymi na rzekach oraz powstającymi zatorami stwarza ryzyko groźnych wezbrań. Sytuacja przypomina zespół zdarzeń, które w 1982 roku doprowadziły do powodzi. Scenariusz taki jest możliwy, ale nie musi się powtórzyć - brzmi komunikat IMGW.

Co więcej, warto także zaznaczyć, ze tak wysokie temperatury, który wystąpią w naszym kraju mogą być tylko przejściowe. Nie jest bowiem wykluczone, że jeszcze w lutym znów wróci do nas mróz!

Jak informował portal "Życie PL": ODWAŻNY ŻART PRACOWNIKÓW AMBASADY WIELKIEJ BRYTANII W POLSCE. CZY PREZYDENT ANDRZEJ DUDA WYCIĄGNIE KONSEKWENCJE

Przypomnij sobie: MAGDA GESSLER WYJAWIŁA PRAWDĘ, KTÓRĄ UKRYWAŁA PRZEZ LATA? FANI ZNANEJ RESTAURATORKI NIE KRYJĄ ZASKOCZENIA Z POWODU OSTATNIEJ NOWINY

Portal "Życie PL" pisał również: NIESAMOWITA SYTUACJA MIAŁA MIEJSCE W JEDNYM Z REGIONÓW POLSKI. ROLNIK ZROBIŁ CO TYLKO MÓGŁ, ABY POMÓC RATOWNIKOM MEDYCZNYM DOTRZEĆ DO PACJENTA

O tym mówi się w Polsce: WIELKA RADOŚĆ W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ! TO JUŻ PEWNE! MEGHAN MARKLE I KSIĄŻĘ HARRY OCZEKUJĄ DRUGIEGO DZIECKA