W tym przypadku koronawirus pojawił się u pracowników czterech placówek edukacyjnych i jest to bardzo ważna informacja dla rodziców, gdyż szkoły zdecydowały się zamknąć swoje bramy i przejść na nauczanie zdalne. Chodzi o cztery placówki na Podkarpaciu. O sprawie informuje Fakt.

Szkoły zostały zamknięte przed zagrożenie epidemiologiczne z powodu zakażenia pracowników. To liceum w Kołaczycach, o zamknięciu którego we wtorek powiadomił dyrektor Antoni Salacha. Szkoła jest zamknięta aż do piątku z powodu zagrożenia zdrowotnego dla uczniów.

Cztery szkoły zamknięte z powodu koronawirusa, sprawa jest poważna

Wiadomo również, że zamknąć trzeba było Szkołę Podstawową w Bieździedzy niedaleko Kołaczyc. Tu również zamknięto placówkę z powodu wykrycia zakażenia u pracownika. Placówka jest zamknięta do piątku, a o dalszych losach zdecyduje sanepid.

Gdzie również zamknięto szkoły? To Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej i Szkoła Podstawowa w Biedaczowie. Zgodnie z informacją Urzędu Gminy w Leżajsku, było konieczne, aby zamknąć placówki przez potwierdzone przypadki koronawirusa u nauczyciela, który jest pracownikiem obu szkół. Od środy w obu placówkach nastąpi przejście na naukę zdalną.

Wójt gminy Leżajsk przekazuje, że oprócz niego kontakt z zakażonym mieli pracownicy referatu oświaty i Rady Pedagogiczne w obu szkołach.

– Wszyscy poddani zostali kwarantannie do czasu wykonania testów. W Urzędzie Gminy Leżajsk wdrożono wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz zastosowano zalecenia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Leżajsku. Urząd Gminy Leżajsk funkcjonuje bez zmian – wyjaśnia Urząd Gminy w Leżajsku na swojej stronie internetowej.

Niestety, takich scenariuszy obawiali się rodzice. Czy to początek kłopotów i zapowiedź masowego zamykania szkół? Okaże się już wkrótce!

Jak informował portal "Życie PL": KLUCZOWE ZMIANY DLA KIEROWCÓW WESZŁY W ŻYCIE, TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PODPISAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY

Przypomnij sobie: JAK EPIDEMIA WPŁYNĘŁA NA WZROST BEZROBOCIA? KONKRETNE DANE PODAJE MINISTER RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ, GRUPA BEZROBOTNYCH SIĘ POWIĘKSZYŁA

Portal "Życie PL" pisał również: NIESAMOWITY SKARB ODKRYTO W WIELKIEJ KOPALNI. WEDŁUG SZACUNKÓW MOŻE BYĆ WART AŻ 70 MILIONÓW ZŁOTYCH, TO PRAWDZIWY GIGANT