Sytuacja robi się krytyczna. Walka o życie wciąż trwa. Widzowie są przerażeni.

Anna Dymna w programie „Sprawdzam” na antenie TVN rozmawiała m.in. o swoim zdrowiu oraz o obecnej sytuacji w Polsce wywołanej wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.

Anna Dymna przekazała smutne informacje

Anna Dymna, screen Google

W rozmowie z programem „Sprawdzam” Anna Dymna przekazała, że jest zdrowa, jednak sytuacja jej męża jest krytyczna.

Jestem bardzo zmęczona. Ja jestem negatywna, ale mój mąż walczy od 14 dni, a od dwóch jest w szpitalu – mówiła kobieta.

Anna Dymna, jak dodała, jest niezmiernie wdzięczna lekarzom za to, że walczą o zdrowie jej męża.

Lekarze walczą o jego zdrowie i życie. Bardzo im dziękuję. Jestem pełna podziwu, to są prawdziwi bohaterowie – wyznała aktorka ze łzami na oczach.

Anna Dymna, screen Google

Zapytana o zdanie na temat obecnej sytuacji w kraju, m.in. spowodowanej wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, Anna Dymna odpowiedziała:

Od 20 lat przyjaźnię się z ludźmi niepełnosprawnymi. Przeprowadziłam setki rozmów z ludźmi, którzy umierają na rzadkie choroby, skazani są na śmierć. Razem z nimi wiemy, że każdy oddech i każda sekunda życia jest największą wartością, ale najpierw byłoby trzeba przygotować tym ludziom jakąś opiekę, żeby mogli godnie żyć. Jeżeli taka ustawa ma wejść, to najpierw byłoby trzeba tym kobietom, które chcą urodzić takie dziecko, powiedzieć, co je czeka – tłumaczyła aktorka.

Według kobiety, wyrok TK zapadł w najgorszym możliwym momencie – na całym świecie trwa pandemia, a w Polsce przybiera ona wielkich obrotów, codziennie odnotowywane są nowe rekordy liczby zakażeń. Wiele osób jest zaniepokojonych całą sytuacją.

Nigdy tego nie pojmę. To jest najgorszy moment, jakie mógł być. Teraz to już wszystko jest bez sensu. Coraz więcej ludzi będzie chorowało […] O takich sprawach jak życie człowieka trzeba rozmawiać spokojnie – mówiła Anna Dymna.

Zdaniem aktorki, podejmowanie tak ważnych decyzji związanych z życiem człowieka, jest wręcz torturą. Anna Dymna w rozmowie z „Sprawdzam” dodała, że dla wielu osób życie jest największą wartością. Kobieta nie może zrozumieć, dlaczego w tak trudny okresie dla całego kraju pokawiła się kwestia, która budzi wielkie kontrowersje i dzieli Polaków od lat.

Jak informował portal „Życie.pl”: Głęboko wierząca Małgorzata Kożuchowska odniosła się do protestów kobiet i kwestii przerywania ciąży. Jej opinia może potężnie zaskoczyć niektórych

Przypomnj sobie: Ministerstwo Edukacji udostępniło ważną informacje dla rodziców i ich dzieci. Na tą wiadomość spodziewali się wiele rodzin

Portal „Życie.pl”: pisał również: Aktor grający role "Na wspólnej", "M jak miłość" i "Nad Niemnem" odszedł. Wiadomo już datę ostatniego pożegnania