Ministerstwo Edukacji dzisiaj z samego rana udostępniło ważną informacja. Na podobne wiadomości bez wątpliwości czekali dzieci i ich rodzice. Wypowiedź wydaną przez MEN opublikowano na Twitterze. Część osób cały czas śledzą za rozwojem stanu, dlatego boją się o swoje dzieci.

Dzisiaj rano Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) na Twitterze opublikowało ważną wiadomość. Na wyjątkowej grafice można dowiedzieć się, w jakim układzie działają przedszkoli.

— Funkcjonowanie przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego — stan na 28 października:

14 556 — tryb stacjonarny (95,4 proc. wszystkich);
355 — tryb mieszany (2,3 proc. wszystkich);
349 — tryb zdalny (2,3 proc. wszystkich) — opublikowało ministerstwo m.in. w mediach społecznościowych.
Udostępnione dane pokazują stan na 28 października 2020 roku na godzinę 14.00. Statystyki zostały sporządzone na zasadzie skupionych informacji, „otrzymanych od kuratorów oświaty, przekazanych przez dyrektorów przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego”.
Od 24 października na terenie całej Polski rozpowszechniono restrykcje z czerwonej strefy. Jedno z obostrzeń jest objęcie szkół ponadpodstawowych wprowadzeniem kształcenia dystansowego.

Z kolei od początku tygodnia, 26 października to obostrzenie zostało rozpowszechnione również na starszych dzieci z podstawówek. Uczniowie klas 4-8 także musieli pozostać w domach, aby zajmować się przed komputerem.

28 października około 5 proc. przedszkoli w systemie dystansowym

Wcześniej podobne statystyki o sytuacji działania placówek w Polsce Ministerstwo Edukacji udostępniało w sprawie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ale z momentu realizacji aktualnej restrykcji o kształceniu dystansowanemu dla tych placówek, nie ma znaczenia w poinformowaniu takich wiadomości.

Właśnie z tego powodu teraz statystyki związane są z przedszkola. Część rodziców najmłodszych dzieci szczerze ujawniają, że bardzo denerwują się o swoje dzieci.

Jednak w teraźniejszym stanie nie wiele mogą coś zrobić. Nie wszystkie rodziny staną na opiekunkę, a przecież rodzice muszą pracować i dostawać koszty na życie. Nie mogą zostawić pociech samych w domu bez opieki.

Na żal, że z dnia na dzień za każdym razem więcej przedszkoli musi kierować się na system mieszany lub dystansowany. W środę MEN informowało, że 96,1 proc. przedszkoli na terenie całej Polski działa w systemie zwykłym.

26 października było ich z kolei 96,8 proc. W trakcie dwóch dni ta statystyka zmalała do 95,4 proc. To spadek o 1,4 punktu procentowego.

Jak informował portal "Życie": Mateusz Morawiecki apelował do Polaków. Ważne informacje od premiera

Portal "Życie" pisał również: Nowy rekord zakażeń na COVID-19. Władze planują zamknąć Polaków? Obywateli będą rozczarowani