550 nowych zakażeń – to dobra informacja podana przez Ministerstwo Zdrowia, po wielu dniach z rekordami zachorowań sięgającymi po 800-900 przypadków na dobę. Tym samym, ogólny bilans epidemii w Polsce od samych jej początków wynosi 67 922 osoby.

Niestety, służby sanitarne i Główny Inspektorat Sanitarny nie mają dobrych wieści w innej kwestii – padł rekord zgonów, gdyż w ciągu 24 godzin zmarło aż 19 osób! Tym samym bilans ofiar koronawirusa w naszym kraju zwiększył się do 2058 od początku epidemii.

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje o epidemii. Małopolska znów na czele regionów, zmarło 19 osób!

Liderem wśród regionów o największym przyroście nowych przypadków koronawirusa w Polsce znów stała się Małopolska – tu zdiagnozowano pozytywnie 136 osób. Drugie jest Mazowsze z 89 osobami z dodatnim wynikiem testów, a na trzecim miejscu znajduje się województwo śląskie, gdzie liczba zakażeń sukcesywnie spada – dziś to 53 osoby.

Jak sprawa wygląda w innych częściach kraju? Na Dolnym Śląsku wykryto 35 nowych przypadków, tyle samo w województwie kujawsko-pomorskim. O jedną zakażoną osobę mniej zdiagnozowano na Pomorzu (34), a na ziemi łódzkiej to 31 osób.

W Wielkopolsce wykryto 30 nowych zakażonych, 26 na Podkarpaciu, 16 w świętokrzyskiem, 14 na Opolszczyźnie, 13 na Lubelszczyźnie, 12 na Warmii i Mazurach, 10 na Podlasiu, a pojedyncze przypadki na ziemi lubuskiej – dziewięć i w zachodniopomorskiem – siedem.

Niestety, służby sanitarne potwierdzają śmierć aż 19 osób, a najmłodsza ofiara to 51-letni mieszkaniec Radomia. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ministerstwo poinformowało również o tym, że obecnie hospitalizacji w szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych poddanych jest 2138 osób, z 86 chorych wymaga pomocy w oddychaniu za sprawą respiratorów.

Liczba osób przebywających w kwarantannie jest mniej więcej stała i we wtorek 1 września wynosi 96 888 osób, a kolejnych 7929 zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. Rośnie w szybkim tempie liczba ozdrowieńców – dziś jest to dokładnie 47 030 osób, o 392 więcej niż w poniedziałek.

Jak informował portal "Życie PL": KLUCZOWE ZMIANY DLA KIEROWCÓW WESZŁY W ŻYCIE, TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PODPISAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY

Przypomnij sobie: JAK EPIDEMIA WPŁYNĘŁA NA WZROST BEZROBOCIA? KONKRETNE DANE PODAJE MINISTER RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ, GRUPA BEZROBOTNYCH SIĘ POWIĘKSZYŁA

Portal "Życie PL" pisał również: NIESAMOWITY SKARB ODKRYTO W WIELKIEJ KOPALNI. WEDŁUG SZACUNKÓW MOŻE BYĆ WART AŻ 70 MILIONÓW ZŁOTYCH, TO PRAWDZIWY GIGANT