Życzenia pary prezydenckiej są niemal ważne i dla większości osób będą służyć pomocą, gdyż to, na co mogą się spodziewać wielka część osób jest całkowicie nową informacją, którą chyba żaden człowiek nie jest gotowy przeczytać. Kancelaria Prezydenta opublikowała całą treść listu na swojej stronie, jednak na odpowiednie momenty warto zwrócić szczególną uwagę.

W ostatnim czasie zaprzysiężony został na drugą kadencję prezydentury Andrzej Duda. Chociaż codziennie Agata Duda bardziej się stroni od udzielania publicznych wypowiedzi, co właśnie spowodowało krytykę w jej stronę, to w trakcie kampanii energicznie wzięła rolę wsparcia dla męża. Teraz para prezydencka razem się wypowiedzieli na wyłącznie aktualny temat.

Para prezydencka postanowili zabrać głos skierowany do obywateli Polski

Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser-Duda poruszyli kwestię wyjątkowo bliską pierwszej damie. Żaden człowiek nie mógł oczekiwać słów napisanych w liście udostępnionym przez Kancelarię Premiera.

Wrzesień jest miesiącem przepełnionym i na razie wprowadzanych jest mnóstwo zmian, które mogą przytłoczyć i trwożyć. Zmiany tę skierowane w stosunku wielkiej grupy osób, generalnie pobierających publiczne świadczenia. Prezydent zdecydował jednak sprawy materialne zostawić na póżniej i podjąć inny niemal ważny problem. Słowa dotyczą milionów obywateli mają dodać im otuchy w tym trudny moment.

W liście prezydent i pierwsza dama zwracają uwagę na ważny problem

List, jaki prezydencka para postanowili skierować do Polaków, dotyczy sprawy napawającej trwogę wiele osób. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i choć wiele krajów postanowiło nadal prowadzić naukę na odłegłość, polskie ministerstwo zdecydowało na zajęcia stacjonarne w szkołach.

- [...] obecny rok szkolny przynosi zupełnie nieznane dotąd doświadczenia, także starszym uczniom i gronu nauczycielskiemu. [...] na pewno jednak szybko przywykniemy do nowych okoliczności, a rozpoczynający się rok wypełni przede wszystkim nauka i praca - podaje Andrzej Duda w liście, którego adresatem są uczniowie i nauczyciele pojawiający się dziś w szkołach.

Musimy pamiętać: pandemia COVID-19 nadal trwa

Wszyscy bowiem wchodzimy teraz w nowy etap zmagań z epidemią koronawirusa. Zagrożenie chorobą będzie nam nadal towarzyszyć, dlatego trzeba nauczyć się funkcjonować normalnie w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych. Wymaga to rozwagi, konsekwencji i świadomości, że jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem - fragment z listy prezydenckiej, zauważając, że pandemia ciągle stanowi poważne zagrożenie i może być zaskoczeniem, jeśli przypomnieć ostatnie słowa polityków partii rządzącej.

pixabay.com

Szkoły przygotować musiały się na całkiem nowe standardy funkcjonowania, a przed uczniami stoi wyzwanie przystosowania się do nowych zasad życia w grupie rówieśniczej. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy powodzenia.

Jak informował portal "Życie PL": Koronawirus w kościele Polski. Ksiądz w trakcie nabożeństwa w niedziele pilnie zaapelował do wiernych

Przypomnij sobie: Drób może zagrażać zdrowiu. Wykryto obecność niebezpiecznej bakterii

Portal "Wiesz" pisał również: Ministerstwo edukacji wprowadzi bezpłatne szczepienia do szkół? Nie będą one jednak skierowane do dzieci