Jak podaje portal "Goniec", Robert Lewandowski będzie musiał się obejść smakiem, bo stracił szansę na zdobycie Złotej Piłki „France Football”. Wszystko przez sukces Lionela Messiego, który poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w finałach Copa America.

Messi przekreślił szanse Roberta Lewandowskiego?

Kiedy na boisku wybrzmiał ostatni gwizdek sędziego, Lionel Messi i kibice jego drużyny nie byli w stanie powstrzymać radości. Argentyna na ten sukces czekała blisko trzy dekady. Niestety to, co jest powodem do radości dla Lionela Messiego, nie jest zbyt dobrą wiadomością dla naszego najlepszego napastnika - Roberta Lewandowskeigo.

Doskonały występ Lionela Messiego w czasie Copa America nieco przyćmił dokonania Roberta Lewandowskiego. Zdobycie przez drużynę Lewandowskiego mistrzostwa Niemiec, tytuł króla strzelców Bundesligi oraz pobicie rekordu legendarnego Gerda Muellera może nie być wystarczające, żeby wyprzedzić Messiego.

Argentyńskiemu piłkarzowi udało się dołożyć do 34 klubowych trofeuów dołożyć kolejne - tym razem osiągniętych wspólnie z kadrą narodową. Messi może pochwalić się zdobyciem tytułu króla strzelców w Copa America i najlepszym zawodnikiem mistrzostw Ameryki Południowej. W finłowym meczu wystąpił pomimo dokuczliwej kontuzji, z jaką się zmagał.

Przyznająca Złotą Piłkę kapituła w roku wydarzeń rangi mistrzowskiej, a takim jest Copa America, czy Euro, bierze pod uwagę przede wszystkim te występy. Niestety występ polskiej reprezentacji nie był najlepszy - zakączyliśmy rywalizację na ostatnim miejscu w grupie. Działa to niestety na niekorzyść Roberta Lewandowskiego.

Myślicie, że Robert Lewandowski ma jeszcze szanse na zdobycie Złotej Piłki?

To też może cię zainteresować: Robert Lewandowski doradza Hubertowi Hurkaczowi? Łączy ich nie tylko sport, ale też biznes

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Odeszła znana i ceniona dziennikarka. To ogromna strata dla całego środowiska. Kondolencje płyną z całej Polski

O tym się mówi: Tego nikt się nie spodziewał. Wizyta 3-letniego dziecka u dentysty skończyła się prawdziwym koszmarem. Co się wydarzyło podczas zabiegu