Dzisiaj, w niedzielę 7 marca, miała miejsce inauguracja VII edycji charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim. W "12H Slalom Maraton Zakopane 2021" wziął udział sam prezydent, Andrzej Duda, całym sercem wspierając ważną inicjatywę, jaka stoi za tym wydarzeniem. Na czym polegają zawody?

Cel tych zawodów jest ponadczasowy

Charytatywna akcja "12H Slalom Maraton Zakopane 2021" została zorganizowana z pomocą Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane. Zawody narciarskie mają na celu zebranie środków na to, by dzieci i osoby z niepełnosprawnościami mogły kolejny rok z rzędu integrować się poprzez sport. Według głowy naszego państwa, jest to inicjatywa niezwykle ważna, a on sam cieszy się, że organizacja "niestrudzenie prowadzi działalność mimo wszystkich przeszkód, które zakłócają dzisiaj życie nie tylko Polski, ale całej Europy i świata".

Prezydent wspomniał również o tym, że czuje zaszczyt z możliwości zjechania na "slalomie gigancie", na którym każdy przejechany metr oznacza dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych. Podczas trwającego 12 godzin wydarzenia, wszyscy uczestnicy bez przerwy pokonują slalom, starając się za każdym razem przejechać jak największy dystans. W ubiegłym roku było to około 700 kilometrów!

Pomysłodawczynią maratonu w takiej formie jest wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim - Małgorzata Tlałka-Długosz. Na samym wydarzeniu pojawić się miała również inna sportsmenka z owej dziedziny, Maryna Gąsienica-Daniel. Chociaż ze względu na odbywający się na Słowacji Puchar Świata nie była ona w stanie osobiście wziąć udziału w wydarzeniu w Zakopanem, to przekazała ona na ręce prezydenta niezwykły prezent - kolekcjonerskie narty, pokryte grafikami zaprojektowanymi przez... dzieci!

"Chciałbym, żeby te narty wykonane przez dzieci służyły dzieciom, dlatego dziękuję za ten piękny i absolutnie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju dar" - powiedział prezydent. Zadeklarował również, że przekaże je w ręce organizacji HANDICAP, gdzie będą mogły nadal służyć dzieciom.

Nic dziwnego, że prezydent uznał tak wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie za "ponadczasowe"!

Zobacz także: Daria Trafaknowska odeszła nagle, co wprawiło w osłupienie wszystkich Polaków. Zapamiętaliśmy ją między innymi z serialu "Na dobre i na złe"

Może cię zainteresować: Córkę byłego prezydenta łączy z ukochanym niezwykła więź. Jak Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach opowiadają o swoim związku

Pisaliśmy również o: "Bogaty dom - biedny dom". Dwie rodziny na pięć dni zamieniają się domami. Uczestniczka zdradziła, co ją spotkało podczas programu