Jak przypomina portal Pomponik, Katarzyna Dowbor rozpoczęła swoją pracę w telewizji właśnie dzięki zatrudnieniu w TVP. Miało to miejsce w 1983 roku. To właśnie w telewizji publicznej prowadziła takie programy jak „Pytanie na śniadanie” czy też „Ogrodowa Dowborowa”.

Znana dziennikarka dobrze wspomina początki swojej kariery

Okazuje się, że znana dziennikarka z wielkim sentymentem wspomina początki swojej pracy w Telewizji Polskiej.

- To był fajny czas. Bo ta telewizja była wtedy jedyna. To jest istotne. Nie było żadnych innych telewizji, jak ja zaczynałam pracę. Do tego wszystkiego na bardzo wiele nam, młodym pozwalano – wyznała Katarzyna Dowbor, podczas rozmowy z dziennikarzami Jastrząb Post.

Nie może pogodzić się z tym, w jaki sposób ją potraktowano

Obecnie jednak, dziennikarka kategorycznie przyznaje, że nie ogląda Telewizji Polskiej. Nie kryje bowiem, że ma wielki żal do dyrektora stacji za to, w jaki sposób została zwolniona z pracy.

Jak zaznacza Katarzyna Dowbor, po 30 latach oznajmiono jej, że dyrektorowi potrzebny jest jej etat, więc po prostu musi ją zwolnić.

Po utracie pracy w Telewizji Polskiej, Katarzyna Dowbor przeszła do Grupy Polsat i tam możemy oglądać ją do dziś. Gwiazda prowadzi bowiem program „Nasz nowy dom”.