W ostatnich dniach nie ma chyba wśród nas osób, które przechodzą obojętnie obok sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. Zewsząd napływa pomoc. Ludzie organizują mieszkania, ubrania czy też leki. Nie brakuje także rąk do przygotowywania posiłków dla uchodźców.

Aktorka ruszyła na pomoc

Jak podaje portal Pomponik, w pomoc Ukraińcom zaangażowała się także znana aktorka, Małgorzata Ostrowska – Królikowska. Kobieta na swoim Instagramie opublikowała relację, w której opowiedziała o tym w jaki sposób pomaga uchodźcom.

Okazuje się, że aktorka dołączyła do koła gospodyń wiejskich. Panie wspólnie zaangażowały się w przygotowanie ogromnej ilości kanapek. Następnie cały prowiant spakowały do bagażnika i wyruszyły na granicę polsko – ukraińską.

Małgorzata Ostrowska - Królikowska jest zaangażowana w dostarczanie posiłków na granicę

- Jesteśmy przedstawicielami Zalesianek, koła gospodyń wiejskich. Narobiłyśmy smalcu i mamy zamiar wesprzeć koło gospodyń wiejskich w Horyńcu Zdroju, ponieważ te dziewczyny są blisko punktu granicznego i jedziemy – zaznaczyła Małgorzata Ostrowska – Królikowska na swoim Instagramie.

Co więcej, na opublikowanym przez aktorkę zdjęciu widać także, że kobiety nie zapomniały o czworonogach. Do pupili także trafiła paczka z żywnością!

Instagram @malgorzata_ok