Wiele osób w naszym kraju narzeka na wysokość swojej emerytury. Jak doskonale wiemy, narzekania te nie są wcale bezpodstawne. Świadczenia emerytalne sporej części Polaków są po prostu głodowe. Okazuje się jednak, że nie wszyscy muszą się martwić niskimi wypłatami.

Kwota może zaskoczyć!

Jak podaje portal o2, z oświadczenia majątkowego, które w 2021 roku złożył Jarosław Kaczyński, jasno wynika, że prezes Prawa i Sprawiedliwości w 2020 roku otrzymał, z tytułu świadczenia emerytalnego, 85 790 złotych. Dzięki prostej kalkulacji możemy policzyć, że miesięcznie polityk otrzymuje emeryturę w wysokości 7150 złotych.

Wielu Polaków marzy o takiej wypłacie!

Warto także dodać, że również Jarosław Kaczyński zostanie objęty waloryzacją emerytury! Okazuje się zatem, że już niebawem prezes Prawa i Sprawiedliwości może otrzymać nawet 514 złotych więcej, niż dotychczas! Wtedy też świadczenie emerytalne polityka wyniesie niemal 8 tysięcy złotych!

O takich wypłatach wielu Polaków może tylko pomarzyć. I to nie tylko na emeryturze! Duża część rodaków uważa natomiast, że takie rozbieżności w świadczeniach emerytalnych są niedopuszczalne i powinny zostać odpowiednio wyrównane! A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy faktycznie emerytury powinny zostać ustandaryzowane?