Już od 1 stycznia 2022 w życie wszedł zupełnie nowy i bardzo srogo traktujący kierowców dopuszczających się przekroczenia prędkości. Kary są naprawdę niesamowicie wysokie, czego dowodem jest zdjęcia już wlepionych mandatów, które kierowcy fotografują i wrzucają do sieci.

Okazuje się, że Jarosław Kaczyński już na samym początku roku znalazł się w gronie osób, które złamały przepisy ruchu drogowego. Złamał je dokładniej rzecz biorąc kierowca prezesa PiS, którego dość brawurowy rajd po warszawskim Żoliborzu, dzielnicy, w której mieszka Jarosław Kaczyński może kosztować 10 punktów karnych i aż 1100 złotych mandatu.

Okazuje się, że limuzyna, którą jechał prezes PiS nie tylko przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym, ale również nie zatrzymała się na znaku stop. Eskorta Kaczyńskiego też popełniła wykroczenia.

Limuzyna wioząca Jarosława Kaczyńskiego dopuściła się znacznego przekroczenia prędkości. Kierowca prezesa PiS poniesie karę?

Jak donosi „Super Express”, Jarosław Kaczyński 1 stycznia 2022 roku miał zbyt późno wyjść z domu, chcąc udać się na noworoczną Mszę św. odprawianą w położonym ok. 4 km od swojego domu kościele św. Bennona. Kierowca Kaczyńskiego miał zaledwie około 10 minut na to, aby przejechać Nowym Światem w Warszawie i dotrzeć na miejsce.

Fotoreporterzy „SE” są przekonani, że limuzyna z Kaczyńskim pędziła jednopasmówką około 80 km/h, nie zwracając uwagi na pas dla rowerów i liczne przejścia dla pieszych!

Kierowca Kaczyńskiego miał również nie zatrzymać się na znaku stop na rogu ulic Zajączka i Mickiewicza. Prezes Kaczyński zdążył na nabożeństwo, a w drodze powrotem jego limuzyna gnała równie szybko – około 80 km/h w strefie z ograniczeniem prędkości do 50 km/h.

Według nowego taryfikatora kierowca prezesa PiS powinien otrzymać za przekroczenie prędkości dwukrotnie dwa razy po 100 złotych, a także 4 punkty karne, za znak stop 300 złotych i 2 punkty.

- Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to krótszy czas reakcji kierowcy, dłuższa droga hamowania pojazdu, znacznie większa siła uderzenia w momencie zaistnienia kolizji bądź wypadku - a zatem skutki znacznie poważniejsze – wyjaśnia „SE” były rzecznik KGB Mariusz Sokołowski.

Jarosław Kaczyński/YouTube @GOSSIP TV

Jak informował portal "Życie Polska": PROKURATURA OFICJALNIE ZAJĘŁA SIĘ SPRAWĄ ŻORY KOROLYOVA. DO WIADOMOŚCI PUBLICZNEJ TRAFIŁY INFORMACJE DOTYCZĄCE BADAŃ TANCERZA. SĄ WYNIKI EKSPERTYZY

Przypomnij sobie: POWALAJĄCE DONIESIENIA O BYŁEJ PIERWSZEJ DAMIE. MELANIA TRUMP UCIĘŁA PLOTKI O KRYZYSIE W MAŁŻEŃSTWIE. TAK BAWIŁA SIĘ Z DONALDEM TRUMPEM W SYLWESTRA

Portal "Życie Polska" pisał również: MIJA 10 LAT OD PORUSZAJĄCYCH WYDARZEŃ ZWIĄZANYCH Z KILKUMIESIĘCZNĄ MADZIĄ Z SOSNOWCA. KATARZYNA W. ODSIADUJE KARĘ 25 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: CÓRKA MARTY KACZYŃSKIEJ JEST JUŻ NASTOLATKĄ. NIEWIELE OSÓB ROZPOZNA DZIŚ MARTYNĘ. MŁODSZA CÓRKA BRATANICY JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO BARDZO WYDOROŚLAŁA