Wczoraj w mediach pojawiła się niezwykle smutna wiadomość. Odszedł od nas znany aktor – Maciej Zabielski „Niskorosły gigant”. To wielka strata dla polskiej kinematografii.

Ogromna strata!

Jak przekazał portal Pomponik, informację o śmierci aktora na swojej stronie na Facebooku zamieścił między innymi Teatr Nowy w Poznaniu.

- Dotarła dziś do nas smutna wiadomość. Zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko 4 dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego – brzmi fragment zamieszczonego wpisu.

Niezwykły aktor

Aktor przyszedł na świat w Poznaniu, dokładnie 30 listopada 1957 roku. Od 1997 do 2000 roku związany był przede wszystkim z Teatrem Nowym w Poznaniu, ale mogliśmy go zobaczyć także na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Warto zaznaczyć, że Maciej Zabielski był osobą niskorosłą, jak sam wskazywał mierzył zaledwie 130 cm wzrostu, a mimo tego świetnie radził sobie na scenie.

Maciej Zabielski zagrał także w kilku popularnych serialach, m.in. w Kryminalnych oraz w Świecie według Kiepskich, gdzie po raz pierwszy wystąpił w 1999 roku.

Nie da się ukryć, że śmierć aktora to wielka strata. Do pogrążonej w rozpaczy rodziny neustannie napływają kondolencje z całego kraju.

Jak informował portal "Życie Polska": POLACY MUSZĄ GŁĘBOKO SIĘGAĆ DO KIESZENI. RACHUNKI W POLSKICH DOMACH SĄ ZNACZNIE WYŻSZE. OPŁATY ZA CIEPŁO W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH WZROSŁY O 600 PROCENT

Przypomnij sobie: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PODPISAŁ KLUCZOWĄ USTAWĘ DLA MILIONÓW RODZIN W POLSCE. DZIĘKI TEMU RODZICE ZYSKAJĄ DODATKOWO TYSIĄCE ZŁOTYCH OD STYCZNIA 2022

Portal "Życie Polska" pisał również: DODA ZDECYDOWAŁA SIĘ WYDAĆ WAŻNE OŚWIADCZENIE W SPRAWIE OTRZYMANEGO ZARZUTU. WOKALISTKA ODNIOSŁA SIĘ DO DONIESIEŃ MEDIÓW. CZY NIE ZOSTAŁA ZATRZYMANA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SENIORÓW W CAŁEJ POLSCE CZEKA REKORD PODWYŻEK! WIĘCEJ PIENIĘDZY JUŻ OD MARCA 2022 ROKU DOSTANIE KAŻDA OSOBA NA EMERYTURZE. WALORYZACJA BĘDZIE SPORA