Jak podaje portal Goniec, w nocy z 13 na 14 listopada odszedł od nas znany i ceniony zakonnik – ojciec Jerzy Tomziński. O ogromnej stracie poinformował biuro prasowe sanktuarium na Jasnej Górze.

To ogromna strata!

- Tej nocy otrzymaliśmy wiadomość […] o odejściu do domu Ojca, ojca Jerzego Tomzińskiego, wielokrotnego generała zakonu paulinów, przeora Jasnej Góry – oświadczył rzecznik Jasnej Góry - ojciec Michał Legan.

Duchowny w chwili śmierci miał 102 lata, a 24 listopada przypadały jego kolejne urodziny. Nie da się ukryć, że dożył sędziwego wieku, a jego odejście to wielka strata dla duchowieństwa. Ojciec Tomziński nazywany był bowiem „legendą Jasnej Góry”.

Osoba duchownego odznaczyła się w Kościele katolickim

Warto także zaznaczyć, że z powodu śmierci znanego duchownego, Jacek Kurski zapowiedział na swoim Twitterze, że Telewizja Polska wyemituje film dokumentalny, w którym zobaczyć możemy między innymi ojca Tomzińskiego. Zakonnik wspomina w dokumencie swoje spotkania z kardynałem Karolem Wojtyłą i kardynałem Stanisławem Wyszyńskim.

Ojciec Tomziński odegrał ogromną rolę w Kościele katolickim. To z jego inicjatywy od 8 grudnia 1953 roku codziennie odprawiany jest Apel Jasnogórski. Co więcej, duchowny był ostatnim Polakiem, który uczestniczył w Soborze Watykańskim II.

Jak informował portal "Życie Polska": ANNA MUCHA OSTRO W SPRAWIE BARBARY KURDEJ-SZATAN. AKTORKA NIE PRZEBIERAŁA W SŁOWACH NA TEMAT KOLEŻANKI. NIEZWYKLE ZASKAKUJĄCE WYZNANIE GWIAZDY TV

Przypomnij sobie: NA JAW WYSZŁY NIEZNANE FAKTY NA TEMAT MĘŻA DAGMARY KAŹMIERSKIEJ. ŚLUB PARY MIAŁ MIEJSCE W ARESZCIE. KRÓLOWA ŻYCIA ZDRADZIŁA WIELKĄ TAJEMNICĘ W KSIĄŻCE

Portal "Życie Polska" pisał również: ROKSANA WĘGIEL PRZEŻYŁA TRUDNE CHWILE. 16-LETNIA GWIAZDA LEDWO BYŁA W STANIE COKOLWIEK POWIEDZIEĆ. TAJEMNICZE KULISY „YOU CAN DANCE. NOWA GENERACJA”

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ZWIASTUN CZWARTEJ CZĘŚCI FILMU „KOGEL MOGEL” JUŻ W SIECI. WIDZOWIE NIE WIEDZĄ, CO POWIEDZIEĆ. WIELU FANÓW KOMEDII UZNAŁO TO ZA PORAŻKĘ. O CO CHODZI