Do mediów dostała się niedawno informacja o tym, że Jarosław Kaczyński już za kilka tygodni zamierza wycofać się z rządu i zrezygnować z funkcji wicepremiera ds. bezpieczeństwa w rządzie Mateusza Morawieckiego. Szef Prawa i Sprawiedliwości piastował stanowisko przez blisko 12 miesięcy.

Okazuje się, że w tym czasie Jarosław Kaczyński miał sposobność zarobienia naprawdę sporych pieniędzy. To jednak nie wszystkie dochody szefa PiS w ostatnich miesiącach. O sumach jakiego rzędu mowa? Wirtualna Polska zdradza, ile zarobił polityk przez cały okres bycia częścią polskiego rządu.

Ile zarobił Jarosław Kaczyński jako wicepremier? Mowa o niemałych pieniądzach. Kwoty idą w dziesiątki tysięcy złotych

Warto przypomnieć, że Jarosław Kaczyński był wicepremierem jako przewodniczący Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych. Funkcja ta została mu przydzielona w październiku 2020 roku. Nowe stanowisko wiązało się ze wzrostem dochodów polityka.

Jarosław Kaczyński do lipca tego roku zarabiał około 15,1 tys. złotych brutto miesięcznie. W tym czasie weszła w życie nowa ustawa o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie, która zwiększyła dochody najważniejszych polityków, w tym posłów. Od tego momentu dochody szefa PiS mogły urosnąć o dodatkowe 6 tysięcy złotych w skali miesiąca.

Jak wynika z wyliczeń „Faktu”, przez rok Jarosław Kaczyński miał zarobić jako członek rządu blisko 215 tysięcy złotych. Gdy odejdzie ze stanowiska w styczniu 2022 roku suma ta zwiększy się do około 250 tysięcy złotych.

Ponadto, Jarosław Kaczyński dostaje jeszcze dietę jako parlamentarzysta w wysokości 4 tysięcy złotych, a także poselskie uposażenie – 12,8 tysięcy złotych. Ponadto, Jarosławowi Kaczyńskiemu z racji wieku przysługuje również emerytura w kwocie blisko 7 tysięcy złotych, jak ustalił Fakt.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio

Jak informował portal "Życie Polska": PRAWDZIWY POWÓD ODEJŚCIA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO Z RZĄDU TRAFIŁ DO MEDIÓW. JEGO DECYZJA ZASKOCZYŁA WIELE OSÓB. SZEF PIS MA PRZED SOBĄ NAJWAŻNIEJSZY CEL

Przypomnij sobie: POLACY KOLEJNY RAZ BĘDĄ MUSIELI SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA NOWE. KOLEJNE ZMIANY W WAŻNYCH OPŁATACH. TYM RAZEM CHODZI O GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

Portal "Życie Polska" pisał również: BORYS SZYC ZACHWYCA SWOIM DOMEM! AKTOR KUPIŁ NIERUCHOMOŚĆ W NAPRAWDĘ WYJĄTKOWYM MIEJSCU. POSIADŁOŚĆ W LUKSUSOWEJ DZIELNICY WARSZAWY ROBI WRAŻENIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: TAK WYGLĄDAŁA DAGMARA KAŹMIERSKA PRZED WIELOMA LATAMI! ZDJĘCIA „KRÓLOWEJ ŻYCIA” Z CZASÓW, GDY BYŁA NASTOLATKĄ TRAFIŁY DO SIECI. INTERNAUCI ZACHWYCENI