Mimo tego, że Bogusław Wołoszański mógłby z racji wieku – 71 lat – przejść na emeryturę i wieść spokojne życie to ani o tym myśli. W tej chwili kończy pisać 26. Książkę, jest w trakcie rywalizacji siódmego sezonu „Tajnej historii XX wieku”, która jest emitowana na antenie Polsat Play, a także zdecydował się ruszyć z nowym projektem, czyli „Wojnami na krańcach świata”. Mimo, że doznał kontuzji barku nie zamierza się zatrzymać.

Jednak prowadzony przez niego przez wiele lat i uwielbiany przez miliony widzów macierzysty program „Sensacje XX wieku” zniknął z TVP i w tej chwili można oglądać tylko jego powtórki na antenie TVP Historia. Dlaczego Wołoszański zdecydował się odejść z TVP? Jego decyzja miała silny powód.

Bogusław Wołoszański jest wciąż niezwykle aktywny zawodowo, jednak wiele lat temu zdecydował się odejść z TVP. Dlaczego?

Bogusław Wołoszański z telewizją publiczną związany był od bardzo wczesnych lat, gdyż pierwsze kroki stawiał w 1971 roku – wpierw jako praktykant, a potem współpracownik redakcji młodzieżowej.

Prowadził „Telewizyjny Ekran Młodych”, a potem wkręcił się w publicystykę międzynarodową i historię. Słynne „Sensacje XX Wieku” pojawiły się na ekranie w 1983 roku i od razu zaskarbiły sobie sympatię widzów, a w 2000 roku niezwykle widowiskowy program tworzony i prowadzony przez Wołoszańskiego został wybrany najlepszym programem w historii telewizji polskiej.

Jednak pięć lat później Bogusław Wołoszański zadziwił wszystkich swoją decyzją i odszedł z TVP, aby móc wziąć udział w produkcji serialu „Tajemnica twierdzy szyfrów” na podstawie jego książki. Jednak prawdziwym powodem odejścia z Telewizji Polskiej była… biurokracja!

„Po wielu latach walki o zwiększenie skromnego budżetu programu, zdobycie dla zespołu oddzielnego pokoju oraz wyposażenia w podstawowe narzędzia pracy (faks, skaner, drukarka) uznał, że dalsza walka z biurokracją telewizyjną pochłania zbyt wiele sił i czasu i w sierpniu 2005 roku, rezygnując z tworzenia "Sensacji XX wieku", odszedł z Telewizji Polskiej" – możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej dziennikarza w jego biogramie.

Jak informował portal "Życie PL": NIEZWYKLE WAŻNY APEL DO WIDZÓW PROGRAMU INFORMACYJNEGO. PIOTR KRAŚKO W SIECI ZWRÓCIŁ SIĘ DO WSZYSTKICH FANÓW W PALĄCEJ SPRAWIE. SYTUACJA JEST ISTOTNA

Przypomnij sobie: SMUTNE WIEŚCI DLA FANÓW MUZYKI. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS ZNANEGO I LUBIANEGO ARTYSTY. MIAŁ ZALEDWIE 49 LAT! OD FANÓW PŁYNIE MORZE KONDOLENCJI DLA BLISKICH

Portal "Życie PL" pisał również: WYPADEK W JAMNICY PORUSZYŁ CAŁĄ POLSKĘ. OSTATNIE POŻEGNANIE RODZICÓW TRÓJKI CHŁOPCÓW WYWOŁAŁO LAWINĘ ŁEZ. PREZENT OD DZIECI ZŁAMAŁ SERCA WIELU OSÓB

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KOLEJNE ZAMIESZANIE NA BRYTYJSKIM DWORZE. DECYZJA KSIĘCIA KAROLA MIAŁA SPOTKAĆ SIĘ ZE SPRZECIWEM. CO WYMYŚLIŁ PRZYSZŁY KRÓL? CHODZI O KSIĘCIA EDWARDA