Wiemy, że odpowiedzi na te pytania mogą być nie tylko trudne, ale także mogą prowadzić do stresu między przyjaciółmi i rodziną, jeśli nie zostaną odpowiednio zaadresowane.

Ile "należy się" młodej parze w ślubnej koprcie?

Nie ma minimalnej ani maksymalnej kwoty do wydania. Jednak musisz zdecydować, z czym czujesz się komfortowo. Jednak jest kilka czynników, które zalecamy wziąć pod uwagę.

Przede wszystkim:

*Sprawdź swój budżet. Musisz wiedzieć, ile możesz wydać! (Jeśli ta kwota nie jest duża, zawsze istnieje możliwość stworzenia czegoś znaczącego).

*Weź pod uwagę średnią kwotę prezentu ślubnego,

*Jak dobrze znasz parę?

*Czy para dała ci prezent ślubny? Wydawanie znacznie więcej (lub mniej) może być niezręczne. *Czy brałeś udział w uroczystościach przedślubnych? A może podróżujesz, aby wziąć udział w ślubie docelowym? Większość par nie jest zaskoczona, że ​​w takich sytuacjach otrzymuje mniej.

Czy muszę wysłać prezent, jeśli podziękuję za zaproszenie informując, że nie mogę przybyć na wesele?

Technicznie nie jest wymagane wysłanie prezentu po odrzuceniu zaproszenia ślubnego, ale nadal jest to miły gest. Weź pod uwagę swoje relacje z parą i budżet. Jeśli nie jesteś bardzo blisko (może faktycznie nie idziesz, ponieważ nie znasz ich zbyt dobrze), prawdopodobnie dobrze jest napisać przemyślaną kartkę z gratulacjami. Jeśli jednak jesteś blisko pary, prawdopodobnie będziesz chciał im coś wysłać.

Obecnie w Polsce pary młode znajdują w kopertach od 300 zł do 500 zł i więcej - w zależności od tego, jak bliskie relacje łączą ich z danymi zaproszonymi gośćmi. Być może najważniejsze jest to, aby twój prezent pochodził z serca. Para włączyła Cię w swój szczególny dzień z tego prostego powodu, że jesteś dla nich ważny. Twój prezent powinien odzwierciedlać Twoją wyjątkową relację.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Robert Lewandowski szczerze o porażce na Euro 2020. "Dziękujemy ze jesteście"

Zerknij: Zaskakujące zdjęcie Aleksandra Kwaśniewskiego obiegły sieć. Internauci z trudem rozpoznali na fotografii byłego prezydenta