Andrzej Bober to znany dziennikarz, który przed wieloma laty prowadził w Telewizji Polskiej program „Listy o gospodarce”. Obecnie mężczyzna ma 85 lat i nie może poradzić sobie samodzielnie, dlatego też zdecydował się poprosić o pomoc.

Dziennikarz prosi o pomoc!

Jak informuje portal Pomponik, na swoim koncie na Facebooku dziennikarz zamieścił wpis, w którym poprosił o pomoc ludzi dobrej woli. Niedawno Andrzej Bober musiał zostać poddany operacji nogi i z tego powodu ma bardzo poważne problemy z poruszaniem się. Co więcej, operacja była na tyle pilna, że dziennikarz musiał przełożyć swoje szczepienie przeciwko COVID-19.

Dziennikarz wyznał, że ze szpitala do domu odwieziono go karetką, bowiem nie może samodzielnie się poruszać. Na szczepienie mężczyzna powinien stawić się już jutro, a w związku z problemami z poruszaniem się przychodnia do której należy Andrzej Bober wystawiła zlecenie na transport sanitarny. Jednak sprawa nieco się skomplikowała.

Okazuje się bowiem, że firma transportowa, która dokonuje zleceń wydanych przez Ministerstwo Zdrowia nie pomoże dziennikarzowi, bowiem nie wykonują oni transportów na szczepienia.

Czy ktoś pomoże mężczyźnie?

W takim wypadku Andrzej Bober nie ma jak dostać się na jutrzejsze szczepienie. Sytuacja jest na tyle poważna, że po operacji nogi dziennikarz może być przewieziony tylko w pozycji leżącej, odpada więc transport zwykłym samochodem.

- Stanąłem przed murem biurokracji, braku wyobraźni, ignorancji potrzeb chorego człowieka – wyznał dziennikarz w swoim wpisie.

Jak się okazuje, w niedługim czasie po opublikowaniu wpisu do dziennikarza odezwała się osoba, która pełni wysokie stanowisko w rządzie i obiecała, że to zespół medyczny przyjedzie do dziennikarza, aby go zaszczepić. Kiedy Andrzej Bober miał nadzieję, że sprawa jest załatwiona, pojawiły się kolejne komplikacje.

Po kilku dniach dziennikarz dowiedział się, że zespół ten jeździ tylko do tych pacjentów, którzy otrzymali szczepionki firmy Moderna. Andrzej Bober został zaszczepiony Pfizerem, a więc nie przysługuje mu taka usługa.

Szczęśliwie okazało się jednak, że na apel dziennikarza odpowiedziały osoby dobrej woli, które podejmą się transportu mężczyzny na szczepienie. Jak wyznał dziennikarz nie cieszy się on jeszcze przed czasem, bowiem boi się kolejnego rozczarowania. Miejmy jednak nadzieję, że zaangażowane osoby dotrzymają słowa i wszystko zakończy się pomyślnie.

Jak informował portal "Życie PL": ZAMIESZANIE WŚRÓD OCZEKUJĄCYCH NA SZCZEPIENIA. FRANCISZEK PIECZKA NADAL NIE OTRZYMAŁ SWOJEJ DAWKI, A DUŻO MŁODSZA AKTORKA OD DAWNA JEST ZASZCZEPIONA

Przypomnij sobie: MARCIN PROKOP PRZEKAZAŁ NIEZWYKLE RADOSNĄ NOWINĘ. PREZENTER CHCIAŁ, ABY FANI DOWIEDZIELI SIĘ OD NIEGO, A NIE Z MEDIÓW. RODZINA SIĘ POWIĘKSZY

Portal "Życie PL" pisał również: TO BARDZO SMUTNA WIADOMOŚĆ. NIE MA JUŻ Z NAMI ZNANEGO MUZYKA. DO ŻONY WOKALISTY NAPŁYWAJĄ KONDOLENCJE

Pisaliśmy również o: LECH WAŁĘSA PRZEKAZAŁ, CO SIĘ DZIEJE Z JEGO ZDROWIEM. WŁOSY JEŻĄ SIĘ NA GŁOWIE! BYŁY PREZYDENT NIE PRZEBIERA W SŁOWACH. DOLEGLIWOŚCI SĄ BARDZO MĘCZĄCE