Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla wszystkich seniorów, ale nie tylko. Już niebawem, bo za kilka dni, od początku nowego roku ceny wielu leków ulegną sporej zmianie. Warto o tym wiedzieć i przygotować się na ewentualne dopłaty. Niestety, czasem te różnice będą wynosić naprawdę dużo...

Dynamicznie rosnąca inflacja i nieustannie zmieniające się ceny niemalże wszystkich produktów i usług niezbędnych do życia staje się normą, do której jednak ciężko się przyzwyczaić i wzrost cen zawsze szokuje.

Od nowego roku, czyli już za kilka dni ceny ponownie poszybują do góry, a Polacy już nie kryją ogromnego oburzenia całą sytuacją. Jeśli wydaje się, że nie może być jeszcze gorzej, okazuje się, że wzrosną także ceny... leków.

Smutna wiadomość dla wszystkich osób chorujących na przewlekłe choroby – teraz leki będą znacznie droższe

Właśnie w mediach pojawiła się wiadomość, że wiele leków, bo aż 509 pozycji przestanie być refundowanych, zatem trzeba będzie do nich dopłacać. Są to między innymi popularne leki Aribit, który będzie kosztował aż 64 złote więcej czy Aripilek – ten zaś będzie droższy o 51,12 zł. Certican, który również przyjmuje wiele osób zdrożeje o 30 złotych. Okazuje się jednak, że są też takie leki, które zaczną być refundowane, zatem będą tańsze - na przykład Zoladex, który będzie tańszy o aż 122 złote.