Najnowsze informacje prosto z Warszawy. Okazuje się, że w stolicy podwyżki cen gazu sięgają nawet kilkuset procent! Polacy będą musieli zapłacić za ów surowiec znacznie więcej już za kilka dni, od nowego roku. Prezydent miasta, Rafał Trzaskowski nie ukrywa swojego oburzenia i celuje swoje słowa do rządzących. To wprost nie do wiary!

Dynamicznie rosnąca inflacja w ostatnim czasie, a także rosnące wraz z nią ceny niemalże wszystkich produktów czy usług niezbędnych do życia staje się normą. Mimo to jednak ciężko uwierzyć w tak nagłe i ogromne zmiany cen, z którymi już wkrótce przyjdzie się nam mierzyć.

Jak pisaliśmy niedawno, cena za gaz wyniesie średnio o 54 % więcej niż dotychczas. Są to jednak dane bardzo uogólnione i dotyczą całego kraju. W poszczególnych rejonach Polski kwoty te mogą prezentować się znacznie inaczej...

Horrendalne podwyżki cen gazu w stolicy! Rafał Trzaskowski w mocnych słowach do premiera...

Nietrudno się dziwić, że ogromne podwyżki cen mogą wyprowadzić z równowagi. Jak donoszą media, w poszczególnych dzielnicach Warszawy wzrost ten wynosi 490%, 800%, a nawet... 1000%! Rafał Trzaskowski nie kryje swojego oburzenia i w sieci swoje wypowiedzi kieruje do premiera, Mateusza Morawieckiego.

- Po galopujących w skali całego kraju cenach śmieci i prądu to kolejna "niespodzianka" od PiS dla mieszkańców. A gdzie tarcza ochronna obiecywana im przez rząd? - pisze prezydent Warszawy na Twitterze.

Rafał Trzaskowski / screen yt