Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób wiernych. Tuż po Sylwestrze, bo 1 stycznia przypada pewne święto katolickie. Czy trzeba wtedy udać się do kościoła? Duchowni odpowiadają. Koniecznie przeczytaj!

Powitanie Nowego Roku, czyli Sylwester, najbardziej wyczekiwany dzień w roku przez tysiące Polaków już za dwa dni! W tej chwili prawdopodobnie wszyscy mają już plany na tę imprezową noc, lecz – jak się okazuje – nie wszyscy zapewne zdają sobie sprawę, że dzień później, 1 stycznia wszyscy wierni obchodzą pewne ważne święto.

Jak donoszą media, 1 stycznia w każdym kościele obchodzony jest Dzień Świętej Bożej Rodzicielki, zatem na tę okazję - jak na każde inne katolickie święto - odprawiane będą msze święte. Czy wierni muszą w nich uczestniczyć? Duchowni odpowiadają.

Czy w święto 1 stycznia wierni muszą udać się do Kościoła?

Wiele osób wyjeżdża na Sylwestra do innych, odległych miejscowości. Co więcej, tak samo dużo osób ową noc sylwestrową kończy dość późno, co zazwyczaj powoduje przespanie połowy kolejnego dnia. Czy wierni mogą odpuścić wtedy mszę świętą, która według księży należy do obowiązkowych. Cóż, wedle przykazań, celowe opuszczenie liturgii tego dnia uznawane jest jako grzech – wszyscy wierni powinni zatem wziąć to pod uwagę.

Kościół / screen ytJAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT