Uwaga! Niezwykle ważne informacje dla niemalże wszystkich kierowców. Już niebawem, bo za kilka dni, od nowego roku wejdzie w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym, która właśnie została podpisana przez Prezydenta Polski, Andrzeja Dudę. Znacznie zmienił się taryfikator mandatów. Kierowcy będą płacić znacznie więcej za różne występki - koniecznie przeczytaj!

Jak powszechnie wiadomo, przepisy dotyczące ruchu drogowego w ciągu ostatnich lat mocno się zmieniły i w dalszym ciągu są modyfikowane. Wszystko to dzieje się dlatego, że kierowcy nadal jeżdżą bardzo brawurowo nie zważając na konsekwencje swoich czynów.

W nowym, nadchodzącym roku ustawa o ruchu drogowym ulegnie znacznym zmianom, a prezydent właśnie podpisał nowe reguły. Co takiego się zmieni?

Już niebawem mandaty będą znacznie wyższe niż dotychczas!

Największą zmianą, jaka pojawi się w zmodyfikowanej ustawie będzie taryfikator mandatów. Okazuje się, że najniższym mandatem za przekroczenie prędkości będzie kwota 50 złotych, a najwyższa... aż 2500 złotych! Co więcej, jeżeli policja skieruje sprawę do sądu pirat drogowy może otrzymać karę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych!

Za rozmowę przez telefon podczas jazdy zapłacimy zaś 500 złotych, a za jazdę pod wpływem alkoholu – minimum 2500 złotych.