Najnowsza wypowiedź Prezydenta Polski, Andrzeja Dudy właśnie ujrzała światło dzienne. Na te słowa czekały miliony Polaków. Polityk w końcu oznajmił, co sądzi w sprawie ustawy medialnej. Podjął stanowczą decyzję. Teraz już wszystko wiadomo...

Jak powszechnie wiadomo, kwestia nowelizacji ustawy medialnej od miesięcy spędza sen z powiek niemalże wszystkim – zarówno osobom pracującym w konkurującej z Telewizją Polską stacji telewizyjnej, jak i całemu społeczeństwu pełniącemu rolę widza.

Ustawa ta miała znacznie ograniczać wolność słowa, przez co od dawna w wielu miastach w Polsce trwają protesty i demonstracje, a także publiczne petycje wnoszące sprzeciw owym ustaleniom, które podpisywane są przez miliony osób.

Andrzej Duda podjął decyzję - może zaskoczyć wiele osób

Tylko jedna osoba w kraju mogła zawetować nowelizację owej ustawy – prezydent. Dlatego też Polacy publicznie prosili, aby głowa państwa podjęła słuszną decyzję. Właśnie w sieci pojawiła się oficjalna wypowiedź prezydenta, a Polacy odetchnęli z ulgą.

- Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję ją. Trzeba zrobić to na przyszłość, dobrze, w uporządkowany sposób, bez wrzutek legislacyjnych. Jeżeli zawarliśmy umowę, trzeba ją dotrzymać. Jeśli my tego nie będziemy robić, to inni też nie będą ich dotrzymywali. My jesteśmy honorowym państwem. Jak się umawiamy, to tego przestrzegamy - brzmi fragment wypowiedzi prezydenta, Andrzeja Dudy, która zaskoczyła wiele osób.