Całkiem nowe informacje dotyczące corocznej wizyty duszpasterskiej w domach wiernych właśnie pojawiły się w sieci. Kolęda w domach wiernych niestety po raz kolejny pod znakiem zapytania. Największe archidiecezje jednak już zadecydowały. Czy mniejsze parafie pójdą ich tropem? To bardzo ważne dla wszystkich katolików - koniecznie przeczytaj!

Wizyta duchownego w domach wiernych, nazywana potocznie kolędą to zwyczaj, który znany jest każdemu. Ma on zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników, jednak zdecydowana większość osób wyznających wiarę katolicką z wielką chęcią przyjmuje kapłana do swojego domu chcąc, aby poświęcił wnętrza mieszkań na kolejny rok.

Kolęda tradycyjnie rozpoczyna się tuż po zakończeniu Świąt Bożego Narodzenia, zatem z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, jak – w związku z trwającą pandemią - kolęda będzie przebiegać tym razem.

Rok temu wizyty nie odbyły się - jak będzie tym razem? Archidiecezje już zadecydowały!

Ze względu na obostrzenia oraz obawę o zdrowie własne oraz wiernych rok temu wszystkie parafie zdecydowały się na odwołanie kolędy w tradycyjnej wersji – organizowano wówczas wspólne msze święte, np. dla mieszkańców danej ulicy. Okazuje się, że w tym roku będzie tak samo, a tę decyzję podjęła już archidiecezja krakowska, poznańska, tarnowska, rzeszowska oraz bydgoska.

Kościół / screen ytJAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT