Najnowsze dane statystyczne dotyczące zarobków Polaków właśnie ujrzały światło dzienne. Badacze wzięli pod lupę miejsce zamieszkania, a średnie wynagrodzenie. Okazuje się, że różnice między poszczególnymi województwami są naprawdę spore. Z czego wynikają?

Kwestia wynagrodzeń w Polsce jest tematem numer jeden od wielu lat. Niestety, pensja minimalna według wielu osób jest wyraźnie zbyt niska, aby w spokoju pozwolić sobie na godne życie oraz zakup wszystkich podstawowych produktów niezbędnych do życia. Dla wielu osób wynagrodzenie na najniższym poziomie nie starcza, dlatego temat ten stanowi podwaliny wielu dyskusji i oburzenia.

Nie od dziś wiadomo, że zarobki mogą być także naprawdę różne w zależności od regionu kraju, w którym przebywamy. Wydawać by się mogło, że jednak te różnice nie są aż takie duże - prawda zaś okazuje się być zgoła inna!

Ogromne różnice między województwami!

Ostatnio Główny Urząd Statystyczny przeprowadził badania nad zarobkami Polaków w zależności od województwa, w którym znajduje się miejsce pracy. Nietrudno się domyślić, że najwięcej zarabia się w województwie mazowieckim (średnio 6247,60zł), gdzie statystyki podnoszą warszawskie korporacje, a najniżej... na Warmii i Mazurach. Różnica między tymi województwami wynosi aż 1775,91 złotych!


JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT