Uwaga! Niezwykle istotna informacja właśnie wyciekła do sieci. Okazuje się, że oszuści właśnie wymyślili kolejną metodę wyłudzania pieniędzy. Każdy musi ją znać, aby nie dać się nabrać! Warto także przekazać tę wiedzę znajomym, a zwłaszcza osobom starszym, gdyż to ich najłatwiej jest oszukać.

Nie od dziś wiadomo, że oszuści próbujący zdobyć pieniądze od niczego nieświadomych ludzi próbują wymyślać coraz to nowsze, bardziej skomplikowane bądź trudne do wykrycia oszustwa. Nie wszystkie sposoby niestety daje się wykryć, lecz za każdym razem, kiedy już się uda, taka sprawa jest szeroko nagłaśniana, aby ograniczyć do minimum bądź zera liczbę osób, które się nabierają.

Co takiego wymyślili tym razem?

Sprawia wrażenie wiarygodnej, lecz to pułapka!

Ostatnio grupa oszustów do swoich oszustw wykorzystała popularnego dostawcę energii elektrycznej. Podszywając się pod firmę rozsyła wielu ludziom SMS-y z informacją o niedopłacie - zazwyczaj te kwoty nie są duże, co nie powoduje wątpliwości i wiele osób klika w podesłany załącznik, aby dokonać wpłaty.

Niestety, ta pułapka pozwala oszustom wybrać z konta całe oszczędności! Dotychczas ustalono, iż SMS-y wysyłane są z następujących numerów (lecz może być ich więcej):

  • +48 502 947 217

  • +48 572 994 059

  • +48 572 992 896

  • +48 572 992 852

  • +48 573 012 546

Należy zatem uważać i nie dać się nabrać!

Oszustwo/ screen yt