Łódź. W jednej z parafii zaapelowano do wiernych z nieprawdopodobną prośbą, a raczej nakazem. Okazuje się, że muszą oni... pousuwać ławki znajdujące się przy nagrobkach bliskich! To niedorzeczne! O co tu chodzi?!

Ławki stojące nieopodal nagrobków, a także kostka brukowa wokół nich to normalny widok od wielu lat. Nic w tym dziwnego, że Polacy chcą jak najbardziej zadbać o groby swoich najbliższych - nie tylko pod względem estetycznym, ale także użytkowym. Starsze osoby, które często przychodzą na cmentarz bardzo często korzystają z ławek, gdyż pozwala to nie tylko na odpoczynek, ale po prostu na dłuższy pobyt i zadumę nad grobem bliskiej osoby, która już odeszła.

Ławki stawiane tuż obok nagrobków są szczególnie przydatne podczas mszy odprawianych na cmentarzach, jak dziś, w Dniu Wszystkich Świętych. Wiele osób z chęcią korzysta z możliwości zajęcia miejsca, gdyż odprawiane nabożeństwo często trwa dość długo.

Okazuje się, że w jednej z parafii... nakazano je usunąć! O co chodzi?

Łódź. Wierni są oburzeni!

W miejscowości Brzeziny nieopodal Łodzi ostatnio wystosowano do wiernych pewien nieprawdopodobny apel. Archidiecezja Łódzka zadecydowała, że nie można zabudowywać w żaden sposób powierzchni, która wykracza za nagrobek! Oznacza to, że wszelka kostka brukowa i ławki muszą być usunięte. Wierni nie mogą w to uwierzyć!

Cmentarz / screen yt