1 listopada to w Polsce niezwykle ważna data. Dzień Wszystkich Świętych, nazywany także potocznie przez wielu Dniem Pamięci co roku obchodzony jest przez miliony Polaków. Bez wątpienia stanowi jedno z najważniejszych dni w roku. To właśnie dziś Polacy masowo wybierają się na cmentarze, aby powspominać oraz pomodlić się za swoich bliskich, którzy już odeszli.

Dzień Wszystkich Świętych znacznie różni się od innych świąt - mimo iż charakter tego dnia pozostaje smutny, pełen pokory i zadumy, tak jednak stanowi szczególną wartość niemal dla wszystkich. Ponadto, często jest to jedyna okazja, aby spotkać się z rodziną i docenić wszystkich tych, których mamy dookoła siebie póki nie jest za późno.

Zgodnie z tradycją, aby uczcić pamięć bliskich Polacy masowo przynoszą na groby znicze oraz kwiaty. Ostatnio w sieci pojawił się ważny apel duchownych, którzy nawoływali, aby rezygnować z nadmiernych ilości sztucznych tworzyw, które potem tylko zanieczyszczają środowisko.

Warto o tym pamiętać!

Poza tym, aby postawić na minimalizm i przede wszystkim modlitwę, warto także wiedzieć, jak wydłużyć czas palenia się zniczy, by nie musieć wymieniać ich tak często. Okazuje się, że należy... obciąć knot! Należy jednak to zrobić bardzo precyzyjnie. Poza tym należy wybierać masywne znicze, które będą grubą barierą od wiatru.

Cmentarz/ screen yt