Odejście księżnej Diany 31 sierpnia 1997 roku było dla całego świata niewyobrażalnym ciosem. Żona księcia Karola nazywana była przez wielu "Królową Ludzkich Serc" i nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie zasłużyła sobie na taki przydomek - od czasu pojawienia się w szeregach rodziny królewskiej stale udowadniała ona wszystkim swoją dobroć i serdeczność.

Nic więc dziwnego, że od ponad dwóch dekad wielbiciele tej niezwykłej księżnej wciąż starają się upamiętnić ją w jak najlepszy sposób.

To zaskakujące, ile razy księżna Diana złamała królewski protokół

Księżna Diana złamała królewski protokół już w dniu ślubu z księciem Karolem. Podczas przysięgi pominęła słowo „posłuszeństwo”. Ślubowała Karolowi jedynie miłość, pocieszanie w problemach, szacunek i pozostanie z nim w chorobie i zdrowiu.

Książę Karol i księżna Diana/ YouTube @National Geographic
Książę Karol i księżna Diana/ YouTube @National Geographic

Co ciekawe, księżna Kate i Meghan Markle poszły w ślady „królowej ludzkich serc” i również nie ślubowały swoim ukochanym posłuszeństwa.

Księżna Diana złamała również królewski protokół w momencie, kiedy wysłała 3-letniego księcia Williama do przedszkola poza Pałacem Buckingham. Była żona księcia Karola chciała, by ich dzieci miały w miarę normalne życie i uczyły się tak, jak każde angielskiego dziecko.

Dlaczego księżna Diana zwolniła nianię Williama i Harry'ego, screen Google
Dlaczego księżna Diana zwolniła nianię Williama i Harry'ego, screen Google

Królowa Elżbieta II miała z nią prawdziwe urwanie głowy

W 1987 roku księżna Diana podjęła równie kontrowersyjny krok. „Królowa ludzki serc” bez rękawiczki uścisnęła rękę pacjentowi z AIDS. Tym samym potwierdziła, że wirus nie może przenosić się przez dotyk.

Księżna Diana kochała modę i również jej stroje często łamały królewski protokół. Kobieta nosiła odważne kreacje, które odsłaniały jej zgrabne nogi, czy ramiona.

Księżna Diana/Youtube @MsMojo
Księżna Diana/Youtube @MsMojo

Jak informował portal "Życie Polska": KLUCZOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZYSZŁOŚCI BEATY KOZIDRAK! WIADOMO, JAKA KARA MOŻE SPOTKAĆ WOKALISTKĘ ZA JAZDĘ POD WPŁYWEM. NA PEWNO BĘDZIE DOTKLIWA

Przypomnij sobie: ZASKAKUJĄCY FINAŁ “TAŃCA Z GWIAZDAMI”. WIADOMO, NA CO PIOTR MRÓZ PRZEZNACZY AŻ 100 TYSIĘCY ZŁOTYCH Z WYGRANEJ. TAKI CEL ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH WIDZÓW

Portal "Życie Polska" pisał również: PREZYDENT ZALICZYŁ SPORĄ WPADKĘ I NARAZIŁ SIĘ OBYWATELOM. ZACHOWANIE GŁOWY PAŃSTWA JEST SZEROKO KOMENTOWANE. WIELE OSÓB UWAŻA TO ZA NIEWŁAŚCIWY KROK

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WIELKIE SZCZĘŚCIE UCZESTNIKA “ROLNIK SZUKA ŻONY” PO WIELU LATACH. MĘŻCZYZNA NARESZCIE STANĄŁ NA ŚLUBNYM KOBIERCU. PAŃSTWO MŁODZI RODEM Z BAJKI