Ślub kościelny jest ważną decyzją w życiu zakochanych. Wiele osób pochopnie decyduje się na ten krok, przez co w niektórych przypadkach małżeństwo kończy się rozstaniem.

Od jakiegoś czasu w kościele katolickim dopuszczalne jest unieważnienie związku małżeńskiego. Nie jest to jednak łatwe. Unieważnić małżeństwo zawarte w kościele może jedynie sąd kościelny.

Wiele polskich gwiazd zdecydowało się na ślub kościelny

Wiele polskich gwiazd próbowało unieważnić swoje małżeństwa w sądzie kościelnym. Należy do nich między innymi Cezary Pazura. Aktor zanim stworzył szczęśliwy związek z Edytą Pazurą był żonaty aż dwa razy.

Cezary Pazura/ instagram: czarekpazura
Cezary Pazura/ instagram: czarekpazura
Cezary Pazura/ instagram: czarekpazura

Jego pierwsze małżeństwo - z Żanetą, zakończyło się oficjalnym unieważnieniem przez sąd kościelny. Następnie Cezary Pazura ożenił się z Weroniką Marczuk. Ich małżeństwo trwało 12 lat. Pomimo prób, nie udało im się unieważnić ślubu kościelnego.

To zaskakujące, kto należy do tego grona

Katarzyna Skrzynecka i jej były mąż – Zbigniew Urbański, również starali się o „rozwód kościelny”. Procedura trwała w ich przypadku bardzo długo, bo aż sześć lat. Teraz stworzyli szczęśliwe rodziny z nowymi partnerami.

Katarzyna Skrzynecka/screen Instagram @katarzyna_skrzynecka
Katarzyna Skrzynecka/screen Instagram @katarzyna_skrzynecka

Dorota Szelągowska i Adam Sztaba przez długi czas tworzyli zgrane małżeństwo. Po jakimś czasie ich miłość się wypaliła, przez co się rozstali. Długi czas eks-małżonkowie starali się o unieważnienie ślubu kościelnego i finalnie im się to udało.

Dorota Szelęgowska. Źródło: instagram.com
Dorota Szelęgowska. Źródło: instagram.com
Dorota Szelęgowska. Źródło: instagram.com

Dorota Szelągowska była później w innych związkach, jednak również nie miały one szczęśliwego zakończenia. W lipcu tego roku gwiazda rozwiodła się z Michałem Wawro.

Jak informował portal "Życie Polska": KLUCZOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZYSZŁOŚCI BEATY KOZIDRAK! WIADOMO, JAKA KARA MOŻE SPOTKAĆ WOKALISTKĘ ZA JAZDĘ POD WPŁYWEM. NA PEWNO BĘDZIE DOTKLIWA

Przypomnij sobie: ZASKAKUJĄCY FINAŁ “TAŃCA Z GWIAZDAMI”. WIADOMO, NA CO PIOTR MRÓZ PRZEZNACZY AŻ 100 TYSIĘCY ZŁOTYCH Z WYGRANEJ. TAKI CEL ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH WIDZÓW

Portal "Życie Polska" pisał również: PREZYDENT ZALICZYŁ SPORĄ WPADKĘ I NARAZIŁ SIĘ OBYWATELOM. ZACHOWANIE GŁOWY PAŃSTWA JEST SZEROKO KOMENTOWANE. WIELE OSÓB UWAŻA TO ZA NIEWŁAŚCIWY KROK

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WIELKIE SZCZĘŚCIE UCZESTNIKA “ROLNIK SZUKA ŻONY” PO WIELU LATACH. MĘŻCZYZNA NARESZCIE STANĄŁ NA ŚLUBNYM KOBIERCU. PAŃSTWO MŁODZI RODEM Z BAJKI