Najnowsze informacje o jednym z najbardziej utalentowanych aktorów właśnie pojawiły się w mediach. Okazuje się, że odszedł wybitny artysta. Fani nie mogą w to uwierzyć...

Ryszard Filipski był postacią, którą nie każdy znał. Pomimo iż aktor znany był przede wszystkim starszej publiczności, tak jednak należy do grona najbardziej wybitnych artystów, a jego odejście jest nieprawdopodobne.

Mężczyzna zmarł 22 października w wyniku walki z chorobą, jego pogrzeb zaś odbył się kilka dni później, 26 października. O jego odejściu media dowiedziały się dopiero teraz, gdyż takie było życzenie artysty – aby, gdy nadejdzie jego czas, odejść w ciszy, bez medialnego szumu.

- Z ogromnym smutkiem pragnę zawiadomić, iż w piątek, 22 października 2021 roku zmarł po długiej chorobie Ryszard Filipski. Miał 87 lat. Skromny i cichy pogrzeb odbył się we wtorek, 26 października, zgodnie z ostatnią wolą Ryszarda, który chciał odejść z tego świata spokojnie i bez medialnego rozgłosu, jedynie w otoczeniu najbliższej rodziny. - powiadomił Marek Lubińśki.

Najważniejsze role

Ryszard Filipski zagrał w takich kultowych produkcjach, jak “Potop”, “Hubal” czy w serialu “Kryminalni”. Poza świetnymi umiejętnościami aktorskimi mężczyzna był także reżyserem filmowym oraz teatralnym.