Bardzo istotna informacja dla wszystkich emerytów i rencistów właśnie ujrzała światło dzienne. Okazuje się, że seniorzy nie będą zbyt zadowoleni, bowiem zaszły pewne zmiany w kwestii waloryzacji świadczeń emerytalnych. O jakich kwotach mowa? Czy to spore różnice?

Nietrudno zauważyć, że kwestia emerytur od wielu lat jest tematem numer jeden rozmów prowadzonych zarówno przez samych seniorów, polityków, jak i przez resztę społeczeństwa. Powód jest prosty: zatrważająco niska emerytura otrzymywana przez seniorów zazwyczaj nie pozwala na zakup podstawowych produktów do życia, co budzi liczne oburzenie w społeczeństwie.

Jak co roku o tej porze seniorzy coraz bardziej wyczekują na podanie przez media informacji odnośnie waloryzacji emerytur na rok kolejny – niedawno w sieci pojawiły się informacje, że waloryzacja na rok 2022 zapowiada się całkiem dobrze. Teraz zaś pojawiły się nowe wycieki...

Seniorzy nie będą zachwyceni...

Na dzień dzisiejszy prognozuje się wzrost emerytur o około 7,6 procenta, jednak jak informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg ostatecznie waloryzacja będzie jasna dopiero w lutym!

Według prognoz będzie to prawdopodobnie blisko 5 proc. wzrost minimalnej emerytury, a więc jeżeli dzisiaj tę minimalną emeryturę mamy na poziomie 1250 złotych 88 groszy, to w przyszłym roku będzie to na pewno ponad 1300 złotych - powiedziała minister Marlena Maląg.