Jak podaje "Super Express", w najbliższy weekend dojdzie do kolejnej kuriozalnej sytuacji, bowiem posłowie PiS-u wybiorą prezesa swojej partii. Jednak cóż to za wybór, skoro w kategorii tej nie ma żadnej konkurencji, a jedynym kandydatem i tym samym automatycznym wygranym jest... Jarosław Kaczyński. Polityk stwierdził, że to już ostatnia jego kadencja prezesostwa.

Cóż, nie ma się o dziwić, w końcu Kaczyński ma już 74 lata. Ile zarabai najpopularniejszy polityk w Polsce? Trzeba przyznać, że dużo. Nie dość, że jest emerytem i każdego miesiąca pobiera świadczenia, to dodatkowo otrzymuje wynagrodzenie jako poseł i prezes PiS oraz od zeszłego roku jako wicepremier.

Jarosław Kaczyński/ screen YT
Jarosław Kaczyński/ screen YT
Jarosław Kaczyński/ screen YT

Z oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego wynika, że z samej emerytury polityk zarabia aż 85 790 złotych rocznie, co daje miesięczną kwotę, bagatela, ponad siedmiu tysięcy złotych miesięcznie!

To ogromna suma, o której każdy przeciętny emeryt może tylko pomarzyć. Kaczyński dodatkowo jest wlaścicielem 1/3 części domu, ktory wyceniony jest na 1 500 000 złotych, a na swoim koncie może pochwalić się oszczędnościami o łącznej sumie 143 tysięcy złotych. W ubiegłym roku jako poseł zarabiał ponad osiem tysięcy złotych miesięcznie, a jako wicepremier ponad czternaście tysięcy.

Wyliczając, okazuje się więc, że prezes PiS w każdym miesiącu może liczyć na wpływy w kwocie około 30 tysięcy złotych! Ta suma przyprawia o zawrót głowy.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio

To również może Cię zainteresować: Halina Mlynkowa Pochwaliła Się Pierwszym Zdjęciem Dziecka. Znane Już Jest Imię Pociechy

Zobacz także: Leszek Miller Kończy 74 Lata. Czego Życzy Mu Wnuczka? To Nietypowe